رئیس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر تا یک ماه آینده پروژه ساخت مصلا به روند قبلی برنگردد، تریبون نماز جمعه سراسر استان علیه مسئولان داد می‌کشد.

سایت مردم استان  (ک و ب)؛حجت‌الاسلام ظهر امروز در جمع مردم نمازگزار با اشاره به اساس و اصول راه‌اندازی دفاتر گفت: امام جمعه به عنوان پدر معنوی و روحانی شهر بوده و باید سیاست‌های فرهنگی را تنظیم کند.

وی افزود: همه‌ هم و غم ائمه جمعه باید در چارچوب برنامه‌های فرهنگی مردم بوده و برای اجرای هر چه بهتر آن تعامل ادارات لازم و ضروری است.

گفت: هیچ‌گونه اعتباری در خصوص دفاتر ائمه جمعه و مسئولان و اعضای ستاد لحاظ نشده و باید به صورت مردمی اداره شود.

پناهی ضمن تقدیر از همه مسئولان شهرستان تصریح کرد: توقع امام جمعه از مسئولان از جنس سیاسی و حزبی نبوده چراکه منتصب به رهبری است.

وی در ادامه افزود: ائمه جمعه در عزل و نصب مدیران به صورت مستقیم نقشی ندارند و در جایی اگر مشورت شود تنها صلاحیت‌ شخصی فرد و تعهد و تخصص آن‌ها را گوش زد خواهند کرد.

این مسئول فرهنگی در استان در ادامه ضمن تقدیر از استاندار اسبق استان گفت: خدمات ارزشمندی در خصوص ساخت مصلا در زمان آقای صابری پایه‌گذاری شده و امروز شاهد آن در استان هستیم.

وی به نیمه‌کاره رها شدن مصلا‌های نماز جمعه اشاره کرد و گفت: متاسفانه در ماه‌های اخیر شاهد راکد شدن و یا تعطیلی پروژه ساخت مصلا در استان هستیم.

پناهی افزود: ساخت مصلا‌های نماز جمعه در لنده، دیشموک، قلعه رئیسی، چرام، کبکیان، چیتاب روند کند و در بعضی از آن‌ها تعطیل شده است.

وی با بیان اینکه مصلا فقط به نماز جمعه اختصاص ندارد، گفت: وقت‌کشی و امروز و فردا کردن در ساخت‌ مصلا‌ها قابل تحمل نیست و همه‌ متولیان امر باید در تسریع پروژه‌های مصلا همت خود را دوچندان کنند.

رئیس دفتر استان یادآور شد: اگر ظرف یک ماه آینده پروژه ساخت مصلا به روند قبلی خود بر نگردد، تریبون نماز جمعه سراسر استان علیه مسئولان داد خواهد کشید.

 

 

منبع: فارس