فیلمنامه نویس و کارگردان برجسته سینمای ایران گفت: آرزو دارم یک سریال در کهگیلویه و بویراحمد بسازم و در ساخت آن از تمامی هنرمندان این استان استفاده کنم.

یاسوج ۲۴؛انسیه شاه حسینی در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص استفاده از هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد برای بازی در فیلم های سینمایی و سریال ها نیز اظهار داشت: تنها فیلمساز تهرانی هستم که در شهرستان ها فیلم می سازم و به اجبار در فیلم های مشهورم از یک یا دو هنرمند تهرانی استفاده کرده ام و همگی از بچه های منطقه بوده اند و به نفع کار است زیرا در وهله اول چهره هایشان طبیعی است، ادعایشان کمتر است، اذیت نمی کنند و همه مشتاق یادگیری اند و همه این عوامل کمک می کند که روند ساخت فیلم بهتر پیش برود.
وی به برگزاری دوره دور روزه آموزش فیلمنامه نویسی که با همت بنیادحفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و با همکاری حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار شد اشاره کرد و افزود: این دوره های آموزشی در راستای اهداف بنیاد حفظ نشر و آثار دفاع مقدس و اینکه این بنیاد یک سری فیلسماز در حوزه دفاع مقدس تربیت کند برگزار می شوند و ما نیز در این دوره ها از پایه یعنی فیلمنامه نویسی شروع کردیم و در نتیجه به تمام استان ها سفر می کنیم و در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز این اتفاق افتاد و دوره آموزشی با همکاری حوزه هنری برگزار شد.
کارگردان فیلم شب بخیر فرمانده ابراز داشت: خوشبختانه روحیه و شور و شوق شرکت کنندگان در این دوره آموزشی بسیار بالا بود و چنین انتظاری را نداشتم و انرژی مثبت انها باعث شد تا این آرزو را داشته باشم که کاش زمان و فرصت بیشتری داشتم تا در این کلاس ها شرکت کنم و در خدمت انها بودم و در مجموع دروه ه بسیار خوبی بود.
شاه حسینی افزود: این جوانان علاقمند باید حمایت شوند و اگر فیلمنامه های آنان ضعفی دارند باید گروه مشاوره تشکیل شود و کمکشان کنیم تا فیلمنامه آنها به مرحله ساخت برسد تا تشویق شوند واین بچه بعد از این کلاس ها نباید رها شوند.
وی ادامه داد: کلاس های بیشتری برای شرکت کنندگان در این دوره و علاقه مندان باید برگزار و فیلمنامه انها تصویب و به تهران فرستاده شود و در تمام جشنواره های موازی که بنیاد حفظ نشر و آثار دفاع مقدس برگزار می کند کارهای آنان مورد قضاوت و داوری قرار گیرد تا تشویش شوند.
کارگردان فیلم «غروب شد بیا» با بیان اینکه آدم دلش می سوزد این بچه ها با این استعداد و توانایی و شور و شوق در دوره های آموزشی فیلمنامه نویسی حضور پیدا می کنند و بعد رها شوند، عنوان کرد: باید روند آموزش و حمایت های مادی و معنوی از این جوانان بیش از بیش صورت گیرد.
وی در خصوص نقش حوزه هنری در حمایت از هنرمندان و برگزاری دوره های آموزشی برای هنرمندان و علاقه مندان به فیلمسازی نیز گفت: حوزه هنری بیشترین نقش را دارد و باید بیش از بنیاد حفظ آثار در این کارها وارد شود چون ادعای فرهنگی بودن آن بیشتر است.
شاه حسینی گفت: بنیاد حفظ آثار بخش های مختلفی دارد اما حوزه هنری بنا بر رسالت خود می تواند دوشادوش و بیشتر پرچمدار این حمایت باشد.
وی افزود:حوزه هنری باید به هنرمندان و بسیج هنرمندان کمک کند و به عنوان یک مادر علاقه مندان به فیلمسازی را حمایت کند.
کارگردان برجسته فیلم های دفاع مقدس در خصوص ساخت فیلم های جدید در اینده نیز گفت: در شرایط فعلی قرار است در زمینه فیلمنامه های کوتاه حوزه دفاع مقدس شروع کنیم و رفته رفته به فیلم های بلند برسیم و چه بسار گونه های دیگر که در زمینه فیلم های ارزشی و حوزه دفاع مقدس ساخته شوند و مورد حمایت قرار گیرند.
شاه حسینی ابراز داشت: در این چند روز برگزاری کارگاه فیلمنامه نویسی در یاسوج احساس کردم و دیدم که حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد از هنرمندان حمایت می کند و فضا و مکان مناسب را در اختیار هنرمندان قرار می دهد و این نوید خوبی است.