استاد حوزه و دانشگاه شرایط ترکیب شدن زوجین را به اندیشه، فرهنگ و خانواده متناسب دانست و گفت: اندیشه دینی یکی از اساسی‌ترین شرایط زوجین است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، حجت‌الاسلام محمدکاظم راشدیزدی ظهر امروز پیش از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه در بین نمازگزاران، با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، اظهار کرد: خداوند پیامبر(ص) را در قرآن رئوف و مهربان معرفی کرده و باید رأفت و مهربانی در خانواده اسلامی ویژه باشد.

راشد‌یزدی با بیان اینکه عشق در ازدواج دختران و پسران کافی نیست، تصریح کرد: عشق در زندگی کافی نیست و باید شرایط مهم‌تری در ازدواج‌ها لحاظ شود.

وی تناسب فرهنگی، خانوادگی و اعتقادی را از ویژگی‌های مهم در ازدواج جوانان دانست و خاطرنشان کرد: ازدواج مخلوط شدن نیست بلکه یکی‌شدن است و وقتی دختر و پسر با ازدواج یکی می‌شوند جدا کردن آن‌ها از هم بسیار دشوار است ولی وقتی عاشق شده و با هم مخلوط می‌شوند، جدایی آن‌ها نیز سهل می‌شود.

استاد حوزه و دانشگاه توجه به بنیان خانواده‌ها را ضروری خواند و بیان کرد: خانه با چهار واژه منزل یعنی محل نزول، مسکن یعنی محل سکون، مأمن یعنی محل امن و ماوا به معنی پناهگاه خوانده می‌شود و باید محلی برای ترمیم خستگی‌های هر انسان باشد.

وی با تأکید بر رفتار مناسب و اخلاق نیکو با فرزندان، گفت: اولیا در خانواده از رنجاندن فرزندان پرهیز کنند و سخت‌گیری‌های بیهوده راه تربیت فرزند نیست.

این استاد حوزه علمیه گفت: اعتماد و احترام متقابل بنیان خانواده را مستحکم می‌کند و باید سعه‌صدر در خانواده‌ها جاری شود.

راشد‌یزدی خاطرنشان کرد: زن و مرد بدون یکدیگر به تعامل نمی‌رسند اما بعد از ازدواج به تعادل رسیده و خداوند بین آنان مودت و رحمت قرار می‌دهد.

استاد حوزه و دانشگاه شرایط ترکیب شدن زوجین را به اندیشه، فرهنگ و خانواده متناسب دانست و عنوان کرد: نوع اندیشیدن و اندیشه دینی از شرایط اساسی تناسب زوجین است.

راشدیزدی اذعان کرد: خداوند متعال خانواده را یک نهاد پاک و مقدس قرار داده تا در آن انسان‌ها و فرزندان صالح در راستای تشکیل یک جامعه سالم تربیت شوند و این یک نعمت الهی است.

وی ضمن توصیه به دختران جوان به حجاب اسلامی، متذکر شد: شما گرانبها هستید و  یک چیز گرانبها را در ویترین و در معرض دید و استفاده هر کسی قرار نمی‌دهند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۹/ر۳۰

منبع : فارس نیوز