فرماندار گچساران گفت: انجمن کوهنوردان ایران هفته آینده به کوه خامی صعود می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، عبد‌الرحیم رحیمی عصر امروز در گفت‌و‌گو با خبر‌نگاران اظهار کرد: با هدف توسعه ورزش همگانی و آشنایی با جاذبه‌های گردشگری طی هفته آینده  برنامه‌ای تدارک دیده شده که براساس آن انجمن کوهنوردان سراسر کشور از دو مسیر به کوه خامی صعود کنند.

وی با بیان این‌که کوه خامی یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم استان است، خاطرنشان کرد: در این برنامه علاوه بر ورزش، تندرستی و صمیمیت می‌توان کوه خامی و پتانسیل بالای آن را به عموم مردم کشور معرفی کرد.

رحیمی تصریح کرد: کوه خامی با ارتفاع ۳ ‌هزار و ۱۷۰ مترارتفاع از ارتفاع پایه ۷۰۰ متری آغاز می‌شود و در ۵ کیلومتری جنوب شهرستان باشت قرار دارد.

فرماندار گچساران یاد آورشد: برای صعود به این قله بایست قریب دو هزار و ۵۰۰ متر صعود کرد.

وی همکاری مسئولان گچسارانی در برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی را تحسین کرد و گفت: همکاران ما در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران، اداره ارشاد اسلامی، دفتر نماینده مردم  گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی و شهرداری و… همکاری خود را در برگزاری این بر نامه اگر چه با اهدای هدایایی باشد، اعلام کرده و شهرداری مسئولیت پذیرایی شام را بر عهده دارد.

رحیمی افزود: زمان مشخص این برنامه در موعد معین به اطلاع کوهنوردان خواهد رسید و تنها کسانی می‌توانند شرکت کنند که عضو انجمن کوهنوردان باشند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۹‌/ش۲۰

منبع : فارس نیوز