دبیر سابق انجمن اسلامی مستقل دانشگاه یاسوج گفت: انجام مذاکرات و بستن تعهدات نباید هیچ گونه خللی در بیان و دفاع از آرمان های نظام اسلامی از جمله مسئله فلسطین ایجاد نماید.

دبیر سابق مستقل   در گفتگو با سایت مردم ک و ب، یکی از هنرهای ناب حضرت امام(ره) را طراحی شیوه های موثر و دقیق مبارزاتی دانست و گفت: یکی از این طراحی های ناب، اعلام روز جهانی قدس به منظور حمایت از جریان مستضعف و مظلوم اسلامی در برابر غده سرطانی یعنی اسرائیل غاصب است.

وی افزود: شاید امروز با گذشت سه دهه و با توجه به مناسبات این روزهای منطقه بیش از هر زمان دیگری عمق اهمیت طراحی را دریابیم.

ادامه داد: بر کسی پوشیده نیست که امروز دستگاه استکبار بدون دخالت آشکار، جنگ خونین بین مسلمان ها را راه انداخته است و مسلمانان را به خودشان مشغول ساخته است و این بیم وجود دارد که در غفلت مسلمین، روز به روز غده سرطانی اسرائیل رشد بیشتری نماید و یک آن به خود آییم که در بلاد اسلامی طرح های صهیونیستی نمایان شده و اهداف شوم آنان محقق شده است.

وی به هنر امام خمینی در نامگذاری روز قدس اشاره کرد و گفت: هنر طراحی امام این جا معلوم می شود که هر سال با همه اتفاقاتی که در منطقه و جهان رخ می دهد همگان را متوجه مسئله بسیار مهم آرمان فلسطین و قدس شریف می کند تا غفلت و بی توجهی نسبت به این اصل مهم رخ ندهد.

طاهری با اشاره به اهمیت روز قدس امسال بیان داشت: امسال نیز با توجه به نقشه های شوم استکبار و تلاش آنان برای به حاشیه راندن مسئله فلسطین، نقش حضور مردم سراسر جهان در راهپیمایی روز قدس پر رنگ تر و مهم تر است.

وی افزود: مسلمین جهان در این اعلام موضع جهانی می توانند نشان دهند که در هر مختصات زمانی و مکانی و علی رغم همه مشکلاتی که امروز گریبان گیر جهان اسلام است، باز آرمان فلسطین و قدس شریف را فراموش نمی کنند و با همه وجود این آرمان مهم را دنبال می نمایند.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه شیراز ادامه داد: از طرفی در بعد داخلی نیز این مسئله بسیار حائز اهمیت است و پر واضح است که انجام و بستن تعهدات نباید هیچ گونه خللی در بیان و دفاع از آرمان های نظام اسلامی از جمله مسئله فلسطین ایجاد نماید.

وی بیان داشت: دولت محترم باید بداند که جمهوری اسلامی علم دار مبارزه با جریان استکبار است و همین مسئله باعث شده است که ملت های آزادی خواه جهانی خصوصاً مسلمانان مظلوم جهان با اعتماد کافی نسبت به جمهوری اسلامی حول این محور جمع شوند.

طاهری تصریح کرد: مبادا اعلام مواضع دولت محترم اندک آسیبی به این اعتماد بزند که اگر این چنین شد خسارت جبران ناپذیری در روند کلی نظام ایجاد می شود.

وی ضمن اظهار امیدواری به حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس بیان داشت: مردم عزیز ایران نیز با توجه به این شرایط خاص زمانی لازم است با حضور حماسی نقش تاریخی خود را در حمایت از آرمان فلسطین و قدس شریف ایفا نمایند.

این فعال دانشجویی افزود: به فرموده حضرت امام(ره) روز قدس روز احیای اسلام است؛ لذا این روز مهم می تواند وحدت بخش بین همه مسلمین و همه جریانات سیاسی داخل کشور برای دفاع از اسلام عزیز باشد. امید که نماز روز قدس را به امامت حضرت حجت(عج) هر چه سریع تر در قدس شریف اقامه نماییم.