یاسوج ۲۴: به مناسبت روز دانشجو، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل ، در گفتگو با یاسوج ۲۴، از عدم حضور رئیس دانشگاه در جمع دانشجویان جشن روز دانشجو، گلایه کرد و در بیان دلیل چنین امری ابزار داشت: مگر خطایی انجام داده اند و یا کار اشتباهی را مرتکب شده اند که خودشان را از دید دانشجوها دور میکنند؟

وی به عنوان نماینده ای از دانشجویان، با ذکر مطالبات خود از مسئولین دانشگاه، اشاره کرد: حرف من این است، چرا مسٸولی مثل حداقل برای دو دقیقه در جمع دانشجو ها حاضر نمیشود؟ دوستان گفتند دلیلش معلوم است، محافظه کاری! خب محافظه از چه چیزی؟ مگر خطایی انجام داده اند و یا کار اشتباهی را مرتکب شده اند که خودشان را از دید دانشجوها دور میکنند؟ اگر نه پس چرا حاضر نمیشوند؟ این عدم حضورها نشان از این دارد که جایی از کار می لنگد. وقتی دعوت دانشجو را نمی پذیرند، چیزی جز این برداشت نمی شود.

این فعال دانشجویی در ادامه افزود: من می گویم فوقش این هست، که چهارتا دانشجو که دل پری از رٸیس دارند، حرفی را هم بزنند. یک رٸیس باید آنقدر قدرت انتقادپذیری بالایی را داشته باشد، که خودش از دانشجو بخواهد که او را نقد کند. نه اینکه دانشجو در به در به دنبال رٸیس باشد و در نهایت هم موفق به دیدنش نشود.

ایشان با بیان اینکه، آدم های اطراف ما، الان به ما نیاز دارند نه زمانی دیگر، تاکید کرد: کمی به خود بیاییم، کمی بیدار شویم. 

دبیر آموزش انجمن اسلامی دانشجویان مستقل از واقعه آذر سال ۱۳۳۲ گفت و تشریح کرد: شانزدهمین روز آذرماه هر سال در تقویم به روز دانشجو اختصاص یافته است. ۶۴ سال از آن واقعه گذشته و غبار زمان نتوانسته از ارزش آن روز که با شاخص استکبار ستیزی آغاز شد، بکاهد.

این دانشجو با اشاره به اینکه بازخوانی وقایع ۱۶ آذر ۱۳۳۲، تنها نگاهی گذار به تاریخ نیست، ادامه داد: این واقعه بخشی از کلام درسی است که پیشینیان در سال های نه چندان دور به ما آموختند تا یاد بگیریم چگونه در برابر دشمنان دست تسلیم بالا نبریم. این حادثه، به عنوان روز مقاومت تاریخی در دانشگاه تهران، ثبت شد.

وی با ذکر مولفه های یک دانشجوی واقعی، تصزیح کرد: همانطـور که رهبـر معظم انقلاب عـرض کردند، یک دانشجو اگر بخواهد در تمام مراحل زندگی خود موفق باشد، در درجه اول باید خودسازی کند. خود را با تربیت دینی بسازد. معلم تربیتی خوب است، گوینده تربیتی خوب است؛ اما آن کسی که از درون خود، موعظه کننده و تربیت کننده ای نداشته باشد “واعظ من نفسه” این تربیت ها به کارش نمی آید. خود را بسازید و با نفس مبارزه کنید.

ایشان اضافه کرد: اگر کسی که علم در وجود او هست، تقوا، امانت و صداقت در او نباشد، میتواند موجود مضری باشد و علیه مصالح ، علم خودش را مورد استفاده قرار دهد. بنابراین در کنار علم، فرهنگ و تزکیه و اخلاق و معنویت لازم است. اول از همه خود فرد، بعد محیط اطراف؛ خانواده، دانشگاه، اساتید و دوستان… موثر در تحقق این مولفه ها هستند. تا خود فرد نخواهد و اراده به انجام کاری نکند هیچ اتفاقی نمی افتد و کاری پیش نمیرود. مهـم خـود فـرد اسـت.

این دانشجوی فعال، عرصه های حساس، مهم و سرنوشت ساز کشور که حرکت آگاهانه و اثر گذار دانشجو را همانند دانشجویان سال ۳۲ می طلبد، را برشمرد و افزود: برای این تاثیر گذاری اول نیاز هست که این عرصه ها را بشناسد تا در پازل دشمن، بازی نکنند. متاسفانه الان کم نیستند دانشجویانی که پیاده نظام جریان های فاسد هستند. در عرصه سیاست خارجه و اقتصاد مقاومتی که نیاز مبرم کشور هست، هنوز حرکت اثرگذاری انجام نشده است. نیاز است نخبگان مصمم تر در زمینه که کاملا با نمره محوری متفاوت هست، وارد شوند و سایر عرصه های حساس را بشناستد و وارد عمل مستمر و آگاهانه شود.