ویژه‌نامه «زمزم عاشورا» به همت کانون عترت دانشگاه آزاد اسلامی گچساران انتشار یافت.

امام جمعه موقت این شهرستان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار کرد: یکی از خصوصیات بارز حضرت امام حسین (ع) در میان ائمه اطهار (ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر است.  

حجت‌الاسلام بیان کرد: سیدالشهدا (ع) جان پاکش را داد تا انسانیت را از جهالت نجات دهد و فرهنگ مردم را به سمت فلاح و رستگاری رهنمون سازد.

وی فلسفه قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را برای اصلاح امور جامعه دانست و یادآور شد: حضرت امام حسین (ع) با انگیزه حفظ دین مبین اسلام قیام کرد و به مبارزه با بدعت‌ها و سنت‌های نادرست پرداخت.

وی تصریح کرد: امام سوم شیعیان با احیای ولایت الهی و مبارزه با ولایت‌ستیزی قیام کرد و بر آن شد تا جامعه پیرامونی خود را اصلاح کند.

امام جمعه موقت و معاون دانشجویی اسلامی این شهرستان با اشاره به انتشار ویژه‌نامه «زمزم عاشورا» در این واحد دانشگاهی بیان کرد: این ویژه‌نامه برگرفته از کتاب «عاشورا» نوشته سعید داوودی و مهدی رستم‌نژاد است.

خواجه‌زاده ادامه داد: در این ویژه‌نامه به علل و انگیزه‌های قیام امام حسین (ع) پرداخته شده است.

وی تصریح کرد: علت عدم بیعت با یزید، دعوت کوفیان از امام حسین (ع)، امر به معروف و نهی از منکر، وصیت‌نامه سیاسی – اعتقادی امام، محو سنت‌ها و رواج بدعت‌ها و الگوسازی حماسه عاشورا برای آزادگان از دیگر مواردی می‌باشد که در این ویژه‌نامه به آن اشاره شده است.

خواجه‌زاده یادآور شد: تاکنون از محتوای این ویژه‌نامه مسابقه‌ای برای کارکنان و اساتید دانشگاه برگزار شده است.