عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج انتخاب کتاب سال را اقدامی موثر از جنبه های تشویقی و کیفی برای نویسنگان استان عنوان کرد.

< !----[if gte mso 9]-->< !--[endif]---->

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد دکتر ابوالقاسم عوض پور با بیان اینکه انتخاب کتاب سال کار بسیار خوبی است اظهار داشت:  درحقیقت تاریخ استان یکی از گنجینه هایی است که می توانیم در کهگیلویه و بویراحمد داشته باشیم.

وی با بیان اینکه دانش نویسندگان استان در حوزه های اجتماعی و تاریخی تجربیاتی است که باید به نسل های بعد منتقل می شد افزود: عده ای از هم استانی ها تلاش کرده و تاریخ استان را به رشته تحریر درآورده اند و در حوزه های مختلف اجتماعی و فرهنگی و نیازهایی که جامعه یا استان داشته قلم زده اند.

عوض پور ارج گذاری به زحمت نویسندگان را از چند جهت مفید دانست و گفت: از فواید برگزاری آیین انتخاب کتاب سال ارج گذاری و تقدیر علنی و عمومی از نویسندگان بوده که این تقدیرموجب تشویق نسل بعدی و ایجاد انگیزه در آن ها برای ارائه راهکار در تاریخ و فرهنگ استان است.

عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج از دیگر فواید برگزاری آیین نتخاب کتاب سال استان به کیفیت انجام کار مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اشاره کرد و اظهار داشت: مسئولان این نهاد فرهنگی با حساسیت و وسواس کامل حدود ۱۹۰ کتاب را که به آن ها رسیده بود را در کارگروه های مختلف به گروه بندی های داوری مختلف ارجاع دادند و تلاش بر این بوده که این کار به بهترین شکل ممکن انجام شود.

وی با بیان اینکه داوران اولین دوره انتخاب کتاب سال از میان کسانی انتخاب شدند که ذینفع نباشند افزود: این داوران از نظر علمی از توانمندی بالا و حسن شهرت برخوردار بوده که در قضاوت هم شناخته شده هستند.

عوض پور برگزاری آیین انتخاب کتاب سال را کار خوبی در استان ارزیابی کرد و گفت: این برنامه اگر همه ساله برگزار شود بنای خیری است که بوسیله گذاشته شده و اسلامی طی سال های اخیر بخصوص در حوزه کتاب نتایج خوبی داشته است.

< !----[if gte mso 9]-->< !--[endif]---->< !----[if gte mso 10]-->

< !--[endif]---->
منبع : سایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد