استاندار استان کهگیلویه و بویراحمد جلسه ای با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد گفت: همه امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای استقراردائمی یک فروند بالگرد درکهگیلویه و بویراحمد را فراهم خواهم کرد.

توسط استاندار و مدیریت بحران استان تامین خواهد شد

امکانات مورد نیاز جهت اختصاص دائمی یک فروند بالگرد به

استاندار استان کهگیلویه و بویراحمد جلسه ای با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد گفت: همه امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای استقراردائمی یک فروند بالگرد درکهگیلویه و بویراحمد را فراهم خواهم کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح از یاسوج، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جلسه ای که با حضور قائم مقام، معاون عملیات سازمان امداد ونجات کشور، معاون آمادگی و مقابله با حوادث مدیریت بحران کشور و دیگر مقامات کشوری و استانی برگزارشد گفت: همه امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای استقراردائمی یک فروند بالگرد درکهگیلویه و بویراحمد را فراهم خواهم کرد.

دکتر خادمی خطاب به معاون آمادگی و مقابله با حوادث مدیریت بحران کشور ضمن با اشاره به شرایط اقلیمی و جغرافیایی و همچنین حجم بالای حوادث، تهدیدات و موارد اورژانسی و بحرانی دراستان عنوان کرد: پیرو پیگیری های مکرر و موافقت های بعمل آمده کلیه اقدامات مقدماتی در بحث زمین اختصاصی جهت آشیانه و انبار امدادی در راستای استقرار دائمی بالگرد در استان کهگیلویه و بویراحمد از سوی استانداری و مدیریت بحران استان پیگیری وحل خواهدشد.

عملیات های امدادی توسط بالگرد باید در استان مدیریت شود

قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در جمع مدیران و مسئولان کشوری و استانی در یاسوج با اعلام این موضوع که تعداد بالگردهای جمعیت هلال ا حمر کشور نسبت به همه استانهای کشور محدود است گفت: با توجه با اینکه تعداد بالگردهای جمعیت هلال احمر ۱۴ فروند می باشد از استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواست تا درصورت اعلام نیاز و کاربری از بالگردهای امدادی ترتیبی اتخاذ شود تا مراتب صرفه جویی و استفاده بهینه از این ظرفیت لحاظ شود. 

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر همیشه در کنار همه ارگانها و اقشار جامعه حاضر به خدمت رسانی و تلاش در راستای امداد و نجات به مردم می باشد،از دیگر نمایندگان کشوری حاضر در جلسه  از جمله نمایندگان فرماندهی نیروی های مسلح و سپاه انقلاب اسلامی خواست تا در زمینه پوشش عملیاتهای هوایی استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به ظرفیت بالای امکانات آنها همکاری لازم را به عمل آورند.

تشکر و قدردانی فرمانداران و مدیران استانی از جمعیت هلال احمرکهگیلویه و بویراحمد

معاون امور عمرانی استاندار، مدیران کل جهاد کشاورزی و منابع طبیعی، فرمانداران شهرستانهای چرام، بهمئی، گچساران و دنا که در جلسه مربوط به هم اندیشی برای مقابله با آتش سوزی جنگلها و مراتع حضور داشتند ضمن ایراد نظرات خود از فعالیت های گسترده جمعیت هلال احمر استان طی یک دو سال گذشته  قدردانی کردند.

وی همیشه در صحنه بودن و یار شفیق دستگاههای اجرایی درشرایط بحرانی را دو خصیصه ویژه جمعیت هلال احمر عنوان کردند.

حضور بالگرد در استان کهگیلویه وبویراحمد ضروری است

معاون آمادگی و مقابله با حوادث مدیریت بحران کشور ضمن ارائه راهکارهایی برای مقابله با شرایط بحرانی از مسئولین جمعیت هلال احمر کشور حاضر در جلسه خواست تا دستور العمل استفاده از بالگرد امدادی را به همه استانداری های کشور ابلاغ کنند.

مهندس اکبرپور در ادامه افزود: با توجه به جمع بندی نظرات و پیشنهادات مدیران استانی و مسئولان کشوری حاضر در جلسه، نیاز بالگرد در استان کهگیلویه و بویراحمد ضروری و اجتناب ناپذیر است.

 

انتهای متن/

منبع : پایگاه اطلاع رسانی سپاح فتح استان کهگیلویه و بویراحمد