یاسوج ۲۴:‌

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر ظهر امروز در ‌های عبادی سیاسی۱۲ خرداد ۹۶ کبگـیان با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناه گفت: در ماهی که نفس کشیدنش هم اجر عظیمی است با ربودن گوی سبقت از دیگران به فکر اجر اخروی باشیم.

خطیب جمعه کبگیان با تاسی از فرمایش نبی مکرم اسلام درباره زکات گفت: عمر انسان همانند برق و باد می‌گـذرد و باید مراقب تکالیف بندگی در قبال خالق خود باشیم.

کبگیان با تسلیت فرا رسیدن سالروز رحلت امام راحل گفت: امامی که با قیامش، بزرگترین انقلاب فراگیر قرن را رقم زد شخصیتی پرفروغ و بی‌همتاست که هنوز تحلیل‌گران در پی اثبات راز شکل‌گیری موفقیتش هستند.

وی با بیان اینکه فرهنگی که اجانب به ما تحویل بدهند مرگبار است، افزود: توقیف سند ننگین۲۰۳۰ از سوی مقام معظم رهبری، مسأله‌ای بود که اصول دین و تمدن ایران زمین را زیر سوال می‌برد.

وحدانی‌فر تبیین کرد: امروزه ایستادگی بر اصول واجب است و امیدواریم جوانان ما بدانند که فرهنگ کثیف غربی با قدمت ۵۰۰ ساله اصلا با تمدن چند هزار ساله ما قابل قیاس نیست و این سند که یکی از بزرگترین حربه‌های استعمار است باید در زباله‌دان اذهان ملت بیدار و جوانان با بصیرت ما دفن شود و مسؤولان مراقب خط قرمز نظام باشند که با خون امثال همین جوانان به دست آمد.

امام جمعه کبگیان درباره تحریم‌های جدید توسط آمریکا گفت: گفته‌های امام راحل (ره) و بیانات مقام معظم رهبری درباره دوستی و اعتماد به غرب و آمریکا در گوشزد به مسئولان چراغ راهی است که هر کس با خود نداشته باشد قطع به یقین به بیراهه و انزوا خواهد رفت.

وی با بیان اینکه تلاش دیپلمات‌ها در برجام در کانون دروغگوئی آمریکا سوخت و تجربه تلخ برجام را به بار آورد گفت: جای تعجب و تأمل است که عده‌ای با دیدن این همه مکافات و بی‌اعتمادی هنوز کشته مرده رفاقت با غرب و آمریکا هستند.

وحدانی‌فر درباره گران شدن آب بهای کشاورزی در شهر چیتاب و حومه گفت: توجیه علمی، اخلاقی، قانونی، عرفی مسؤولان امر در این گرانی لازم و واجب است.

وی با گوشزد به نماینده مجلس و استاندار خطاب به مدیرعامل آب منطقه‌ای استان گفت: به کدامین قانون و تبصره آب بهاء مردم را ۱۶۰۰ هزار تومان گرانتر کردید!.

امام جمعه کبگیان افزود: مگر مردم از توربین‌های میلیاردی پمپاژ می‌کنند که با مردم چنین می‌کنید.

وی با بیان اینکه تصور برخی این است که مگر مردم اینجا هم عین مدیران مسؤول حقوق‌های کلان ماهیانه دریافت می‌کنند، گفت: آقایان مسئول اگر قیمت برنج با زحمت و مشقت به دست آمده را از مردم چندین برابر می‌خرید بیایید و قیمت‌ها را بالا ببرید.

وحدانی‌فر گفت: اگر با شعار و حمایت از تولید داخلی با ایجاد بازار کار آشنا نیستید بدانید با این کار کمر تولید و اشتغال را در بخش ما می‌شکنید./فارس