رئیس سازمان آموزش فنی‌ و حرفه‌ای کشور خواستار توجه به الگوی جدید آموزشی در مراکز فنی ‌و حرفه‌ای شد و گفت: در الگوی جدید، آموزش مطابق با اشتغال، تولید و بازار کار طراحی شده و به زودی در شهرستان کهگیلویه به اجرا گذاشته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، عصر امروز رئیس سازمان آموزش‌ فنی ‌و حرفه‌ای از مرکز آموزش فنی ‌و حرفه‌ای شماره ۶ خواهران و شماره ۵ برادران دهدشت بازدید و از نزدیک در جریان روند کار و مشکلات این مراکز قرار گرفت.

دکتر کورش پرند در جمع پرسنل مرکز فنی‌ و حرفه‌ای برادران دهدشت، با اشاره به سفرهای استانی خود و بازدید از مراکز فنی ‌و حرفه‌ای، این سفر را به درخواست نماینده شهرستان کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی دانست و اظهار داشت: این سفر فرصت خوبی برای شناخت توانمندی‌های کارآموزان و مشکلات مراکز فنی ‌و حرفه‌ای در دهدشت است.

رئیس سازمان فنی‌ و حرفه‌ای کشور، دور بودن مراکز آموزش فنی ‌و حرفه‌ای دهدشت از مرکز شهر را یکی از مشکلات برشمرد و با بیان اینکه خرید دو دستگاه مینی‌بوس برای ایاب‌ و ذهاب کارآموزان منوط به مجوز استانداری دانست و افزود: تلاش خواهیم کرد مشکل خوابگاه مرکز آموزش فنی‌ و حرفه‌ای برادران دهدشت را بررسی و در صورت منطقی و معقول بودن مرتفع کنیم.

پرند تعبیر نادرست از کار و عدم فرهنگ‌سازی در زمینه اشتغال را از مشکلات استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان و خواستار تبیین فرهنگ کار توسط علما و روحانیون در اجتماعات و از تریبون‌هایی که در اختیار دارند، شد.

وی تعبیر دانشگاه رفتن و پشت میزنشینی از کار را نادرست خواند و با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ کار اذعان داشت: اگر فرهنگ کار به درستی جا بیفتد، نبود سرویس ایاب‌ و ذهاب برای کارآموزان مراکز فنی‌ و حرفه‌ای در دهدشت مشکل تلقی نمی‌شود بلکه کارآموزان با اشتیاق به دنبال کسب آموزش‌های فنی سوق داده می‌شوند.

پرند مشکل اساسی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را تحویل مدرک و عدم توجه به اشتغالزایی فارغ‌التحصیلان دانست و گفت: مراکز فنی ‌و حرفه‌ای نباید به این درد دچار شوند؛ چراکه عدم توجه به اشتغال باعث هدر رفتن سرمایه در آموزش می‌شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار توجه به الگوی جدید آموزشی در مراکز فنی ‌و حرفه‌ای شد و تصریح کرد: در الگوی جدید آموزشی، آموزش مطابق با اشتغال، تولید و بازار کار طراحی شده و به زودی در شهرستان کهگیلویه به اجرا گذاشته می‌شود.

پرند با اشاره به کارایی مراکز علمی و کاربردی بر تقویت مرکز علمی و کاربردی دهدشت تأکید کرد و ابراز داشت: شانس افراد در حوزه اشتغال در این مرکز بیشتر از سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی است.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶/ط۴۰

منبع : خبرگزاری فارس