رئیس ستاد نماز جمعه دهدشت از برگزاری نماز جمعه فردا در مصلای امام خمینی(ره) دهدشت خبر داد.

حجت‌الاسلام موسی برسیاه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه، اظهار داشت: مصلای امام خمینی(ره) دهدشت فردا با اقامه نماز جمعه به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس ستاد نماز جمعه دهدشت با اشاره به مشکلات برگزاری نماز جمعه در سالیان متمادی اذعان داشت: با گذشت قریب به سی سال از اقامه نماز جمعه در دهدشت، مکان مناسب و در شأن مردم مؤمن و متدین این شهر برای اقامه نماز جمعه وجود نداشت.

برسیاه حضور پرشور مردم در نماز جمعه را وصف‌نشدنی دانست و افزود: هر هفته شاهد حضور بیش از چهار هزار نفر در نماز وحدت‌بخش و دشمن‌شکن جمعه در دهدشت هستیم.

رئیس دفتر امام جمعه دهدشت با بیان اینکه در روز عید فطر شاهد جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار نفر هستیم ابراز داشت: تاکنون مکان مناسبی برای این تجمع باشکوه در سطح شهر وجود نداشته و نمازگزاران در سرمای زمستان و گرمای شدید تابستان در فضای باز و یا سالن‌های فرمانداری نماز را اقامه می‌کردند.

وی با اشاره به احداث مصلای امام خمینی(ره) دهدشت گفت: از سال ۸۸ همزمان با آغاز دوره امامت جمعه حجت‌الاسلام حسینی پیگیری ساخت مصلای این شهر در دستور کار قرار گرفت.

مسئول ستاد نماز جمعه خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی مصلای دهدشت علاوه بر اقامه نماز جمعه، برنامه‌های ملی، مذهبی نیز برگزار خواهد شد.

این کارشناس مذهبی نبود فرش یکنواخت و وسایل گرمایشی را از جمله مشکلات مصلی برشمرد و گفت: ستاد نماز جمعه دهدشت به مدت یک هفته تاکنون در تلاش است فضای مصلی را برای اقامه نماز جمعه آماده کند.

برسیاه با تقدیر از همکاری شهرداری در نظافت محوطه مصلی ابراز داشت: ستاد نماز جمعه دهدشت آماده برگزاری باشکوه نماز جمعه در مصلای امام خمینی(ره) خواهد بود.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶/ل۳۰

منبع : خبرگزاری فارس