مدیر‌کل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای اجرای طرح احسان حسینی تاکنون ۵ میلیارد و ۵۳۵ میلیون ریال نذورات و کمک‌های مردمی جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شده است.

عبدالمجید فرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج، از افزایش ۸۹ درصدی کمک‌های مردمی در طرح احسان حسینی این نهاد در سال جاری خبر داد.

مدیر‌کل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: طرح احسان حسینی از جمله طرح‌های مشارکتی کمیته امداد جهت استفاده از ظرفیت‌های خیرین و هیئت‌های مذهبی برای ساماندهی نذورات و کمک‌های مردمی است و این طرح یکی از طرح‌های کمیته امداد در جهت ترویج سنت‌های حسنه اسلامی و با هدف احسان و نیکو کاری اجرا می‌شود.

وی با بیان این‌که این طرح با الهام‌گیری از سیره و روش معصومین جهت ترویج سنت‌های حسنه و اسلامی و با هدف احسان و نیکوکاری اجرا می‌شود، تصریح کرد: با توجه به این‌که مردم مسلمان و نیکوکار استان در ماه‌های مذهبی و ایام عزاداری تمایل بیشتری به پرداخت نذورات دارند این امر برای محرومین و نیازمندان نیز خالی از برکت نبوده و کمیته امداد نیز در این راستا با اجرای این طرح و جمع‌آوری نذورات مردمی از برکات این ماه برای خانواده‌های تحت حمایت بهر‌ه‌مند می‌شود.

فرهادی افزود: در راستای اجرای این طرح هیئت‌های مذهبی و خیرین نیکوکار و اقشار مردم نذورات خود را در اختیار کمیته امداد قرار می‌دهند تا هر طور که مدنظر آنان است در قالب غذای گرم و یا سبد غذایی در بین نیازمندان و محرومین توزیع شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در همین راستا از ابتدای اجرای این طرح تاکنون ۵ میلیارد و ۵۳۵ میلیون ریال نذورات و کمک‌های مردمی جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شده است.

وی با اشاره به رشد ۸۹ درصدی اجرای این طرح نسبت به مدت مشابه سال گذشته اظهار داشت: امید است با اطلاع‌رسانی درست و برنامه‌ریزی مؤثر این طرح مشارکتی جهت کمک به نیازمندان واقعی جامعه، فرهنگ‌سازی و در بین مردم نهادینه شود.

فرهادی با بیان این‌که جمع‌آوری نذورات تا پایان ماه صفر ادامه دارد، گفت: دفاتر کمیته امداد در سراسر استان آماده جمع‌آوری نذورات و کمک‌های مردم عزادار هم استانی است.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ط۳۰/ظ۱۰۰۴

منبع : خبرگزاری فارس