مدیر‌کل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: با شمارش کمک‌های مردمی تاکنون، میزان این کمک‌ها در سال ‌جاری نسبت به سال گذشته ۱۲۰ درصد افزایش یافته است.

عبدالمجید فرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج، اظهار کرد: با شمارش کمک‌های مردمی تاکنون، میزان این کمک‌ها در سال ‌جاری نسبت به سال گذشته ۱۲۰ درصد افزایش یافته است.

مدیر‌کل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: هدف از تأسیس کمیته امداد یاری رساندن به محرومان و مستضعفان، و تلاش برای توانمندسازی و خودکفا کردن محرومان است.

وی افزود: کمک به نیازمندان و دستگیری از مستمندان سعادت بزرگی است که نصیب ما شده و امید است بتوانیم گام‌های مؤثری در این راستا برداریم.

فرهادی ابراز داشت: یکی از برنامه‌های کمیته امداد برگزاری جشن عاطفه‌ها با شروع سال تحصیلی با هدف کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت و نیازمند است.

وی نهادینه کردن فرهنگ احسان و کمک به هم‌نوع را در بین نوجوانان و نونهالان از مهم‌ترین اهداف جشن عاطفه‌ها دانست و تصریح کرد: وظیفه ما این است که فرصتی را برای شکوفا شدن استعدادهای دانش‌آموزان نیازمند این مرز و بوم فراهم کنیم تا همپای دیگر دانش‌آموزان به مدارج بالاتر علمی برسند.

وی با بیان اینکه این جشن هر ساله با مشارکت آموزش و پرورش، صدا و سیما، بسیج مستضعفین و با محوریت کمیته امداد برگزار می‌شود، بیان کرد: در مجموع ۸۱۹ پایگاه ثابت و سیار و مدارس و مساجد و بسیج کار جمع‌آوری کمک‌های مردمی را برعهده داشتند.

مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد مبلغ جمع‌آوری شده از این پایگاه‌ها را تاکنون، ۳ میلیارد و ۸۱۷ میلیون و ۷۸۳ هزار ریال عنوان کرد و گفت: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲۰ درصد افزایش یافته است.

فرهادی ضمن تقدیر و تشکر از صدا و سیما، آموزش و پرورش، بسیج، آحاد مردم و تمامی امدادگران، که با کمیته امداد در برگزاری هرچه باشکوه تر جشن عاطفه‌ها همکاری داشته‌اند، گفت: مردم خیر و نوع‌دوست استان با حضور پرشور خود در پایگاه‌های جشن عاطفه‌ها و با اهداء کمک‌های نقدی و جنسی خود ثابت کردند که نسبت به هم‌نوعان نیازمند خود بی‌تفاوت نیستند.  

وی با بیان اینکه روند جمع‌آوری کمک‌های مردمی به جشن عاطفه‌ها همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: مبالغ جمع‌آوری شده از مدارس به سرعت بین دانش‌آموزان نیازمند همان مدارس توزیع و ارقام جمع‌آوری شده از دیگر پایگاه‌ها برای کمک به سایر دانش‌آموزان نیازمند با اولویت ایتام هزینه می‌شود. 

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ق۳۰/ظ۱۰۰۴

منبع : خبرگزاری فارس