پروژه آبرسانی به سپیدار بویراحمد با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد و سایر مسؤولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

یاسوج ۲۴؛پروژه آبرسانی شهدای سپیدار به طول ۱۲ کیلومتر با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، فرماندار بویراحمد و سایر مدیران استانی و شهرستانی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

فرماندار بویراحمد در این آیین با بیان اینکه این پروژه در سال ۷۶ آغاز شده و تا پایان امسال ساخته می شود ، گفت: با افتتاح این پروژه تعداد ۱۶ روستا با جمعیت ۳ هزار و ۵۰۰ تحت پوشش قرار می‌گیرند.

شاهرخ کناری اعتبارات این طرح را ۴۲ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: طول خط انتقال ۲۸ کیلومتر است که ۳ کیلومتر از این طرح باقمیانده است.

این مسؤول طول شبکه این پروژه را ۶۵ کیلومتر عنوان کرد و گفت: ۴۰ کیلومتر از شبکه انجام شده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین گفت: با بهره برداری از این پروژه ۱۶ روستای منطقه سپیدار با جمعیت ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار می‌شوند.

فیض‌الله پاسره با اشاره به احداث ۱۲ کیلومتر خط انتقال آب برای این پروژه، افزود: این پروژه دارای ۳ باب مخزن با ظرفیت ۲۵۰ مترمکعب بوده که برای اتمام آن ۳۵ میلیارد ریال هزینه شده و دارای موتورخانه مجهز و ۳۰۰ متر دیوار حریم است.

وی با اشاره به اینکه این پروژه در ۳ فاز اجرایی شد بیان کرد: فاز اول در سال ۷۶ آغاز و فاز آخر نیز سال گذشته عملیات اجرایی ان آغاز و امروز به طور رسمی به طور کامل مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

پاسره با تشریح خدمات انجام شده در حوزه آبرسانی به روستاهای مناطق مختلف این استان تصریح کرد: با پیشگیری‌های انجام شده هم اکنون پروژه‌های مجتمع آبرسانی‌های مختلفی در دست اقدام داریم.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: امیدوارم با بهره برداری از این پروژه زمینه خدمات رسانی بیشتر به مردم منطقه فراهم شود.

انتهای پیام