۱۰۵ پروژه عمرانی و طرح اقتصادی در شهرستان باشت با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش یاسوج۲۴، در هفتمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی ۱۰۵ پروژه عمرانی و طرح اقتصادی با اعتباری افزون بر ۸۹۷ میلیارد ریال با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، معاون وزیر نیرو و برخی از مسئولان استانی و شهرستانی شد.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در آئین بهره برداری از پروژه‌های شهرستان گفت: ۱۰۵ پروژه عمرانی و طرح اقتصادی در شهرستان افتتاح و کلنگ زنی شد که از این تعداد ۹۱ پروژه و طرح افتتاح و ۱۴ مورد نیز کلنگ زنی بوده است.

علی محمد احمدی با بیان اینکه با اجرای این پروژه‌ها ۴۶۰ نفر صاحب شغل شدند، افزود: برای اجرای پروژه‌های افتتاحی ۷۵۵ میلیارد رزیال اعتبار هزینه شده و برای پروژه‌های کلنگ زنی نیز ۱۴۲ میلیارد ریال اعتبار پیش بنیی شده است.

وی ادامه داد: پروژه راهسازی چهارخطه گردنه شلال دون – کلاغ نشین، اردوگاه تفریحی رود رونه، آسفالت راه چهار روستا، گاز رسانی به شش روستا، ساماندهی تپه نورالشهداء، اجرای طرح هادی بوستان، ساماندهی پارک جنگلی و پارک ۱۰ هکتاری و طرح پرورش قارچ مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

احمدی بیان کرد: در هفتمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی ساختمان اداری شماره یک شهرداری، شش مورد احداث بلوار و میدان، ساماندهی گلزار شهدا، آبرسانی به تعدادی روستا از رودخانه شاه بهرام، تصفیه خانه و تامین آب شهر باشت نیز افتتاح شد.

در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: احداث پارک بانوان باشت، سیل بند شمالی باشت، دو پارک محله‌ای و بلوار ۴۵ متری نیز کلنگ زنی شد.

انتهای پیام/ح