شهردار یاسوج از افتتاح فاز اول پارک غدیر مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تا پایان خردادماه ۹۳ خبر داد.

امروز در گفت‌وگو با در یاسوج به اجرای پروژه اشاره کرد و گفت: محوطه اختصاص یافته  به پارک در سنوات گذشته یک جایگاه بسیار متراکم از نخاله‌های ساختمانی بوده که معارضات اجتماعی نیز داشت.

در ادامه با تاکید بر این‌که کلنگ پارک غدیر در روز عید غدیر به زمین‌زده شد، گفت: قریب به ۳۶ متر مکعب عملیات خاکبرداری پارک صورت گرفته و ۱۲ متر مکعب دیگر خاکریزی انجام شده است.

این مسئول خدمات شهری ادامه داد: در عملیات خاکبرداری از پارک غدیر تاکنون بیش‌از ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده که این پارک تفریحی رفاهی با ۱۴ هکتار زیربنا و دو کیلومتر از لحاظ طولی و متوسط ۷۰ متر عرض در حال اقدام است.

جاوید با تأکید بر اینکه در فاز اول پارک عملیات درخت‌کاری و جمن‌کاری آن نیز اجرا می‌شود، متذکر شد: قریب به ۲۰ هزار اصل درخت از ماه آینده شروع و اجرا می‌شود که به علت فصل سرما و شرایط ویژه چمن‌کاری پارک به اول سال آینده موکول می‌شود.

این مسئول از افتتاح فاز اول پارک غدیر در خردادماه سال ۹۳ خبر داد و گفت: پروژه چند منظوره بوده که انتظار می‌رود آب منطقه‌ای نسبت به اجرای طرح حایل بین پروژه و رودخانه از محل اعتبارات این سازمان برنامه را اجرا کند تا مشکلی در خصوص وجود نداشته باشد.

شهردار یاسوج با تأکید بر اینکه عملیات جدول‌کشی و ابنیه آن به مناقصه گذاشته شده است و اقدامات قانونی لازم نسبت به کار تاسیساتی آن صورت گرفته است، گفت: از ابتدای پروژه تا کنون از اعتبارات داخلی شهرداری برای اجرای طرح استفاده شده است.

جاوید از ادامه فاز دوم طرح اشاره کرد و گفت: در فاز دوم دیگر اقدامات و برنامه‌های طراحی شده اجرا می‌شود که انتظار می‌رود در افقی روشن طرح به صورت کامل افتتاح شود.

این مسئول اشاره‌ای به ساماندهی پارک ولایت یاسوج کرد و گفت: با هماهنگی شورای اسلامی شهر ساماندهی پارک ولایت را در دستور کار قرار دادیم از این‌رو  زیباسازی از مقوله‌های بسیار مهم و با اهمیت در هر شهری است که با ۱۶ هکتار زیربنا تاکنون عملیات خاکبرداری آن قریب به ۱۱ میلیارد ریال اعتبار را در برگرفته است.

شهردار یاسوج تصریح کرد: مجموعه خدمات شهری در خصوص پارک ولایت در راستای مشارکت و ارائه طرح جهت ساماندهی آن فراخوان عمومی این طرح از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی شده که به پنج طرح برگزیده در این خصوص جوایز نفیسی اهداء می‌شود.

وی ادامه داد: هدف از به مناقصه گذاشتن طرح این بوده تا کار علمی و به روز تهیه شود؛ از این‌رو از دانشگاهیان نخبگان و محققان تقاضا داریم که با شرکت در فراخوان طرح‌های خوبی ارائه دهند که به برگزیدگان طرح جوایزی اهداء می‌شود.

جاوید تاکید کرد: با توجه به این‌که اجرای پروژه پارک ولایت از پروژه‌های استانی محسوب می‌شود انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی از محل تملک دارایی‌ اعتباراتی در راستای اجرا و تکمیل طرح ارائه دهند.