بیمارستان شهید جلیل یاسوج در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

یاسوج ۲۴؛ به گزارش یک منبع اگاه ،بیمارستان جدید شهر یاسوج در نیمه دوم شهریور ماه امسال با حضور مسئولان کشوری و استانی به بهره برداری می رسد.
بیمارستان شهید جلیل یاسوج در هشت طبقه دارای بخش LDR به تعداد هشت تخت، nicu به تعداد ۹ تخت، icu به تعداد ۱۴ تخت، ccu به تعداد ۱۴ تخت،post icu به تعداد ۱۰، post ccu به تعداد ۱۰ تخت، اورژانس به تعداد ۲۱ تخت، نوزادان سالم به تعداد ۲۳ تخت‌، بستری زنان و زیمان به تعداد ۴۷ تخت، بستری کودکان به تعداد ۴۸ تخت، بستری جراحی زنان ۴۸ تخت، بستری جراحی مردان ۴۸ تخت، اتاق عمل به تعداد ۹ تخت است.
امکانات درمانی این بیمارستان شامل ۸ اتاق عمل ،۸ اتاقldr ، یک اتاق عمل اورژانس، چهار بخش اصلی داخلی ،جراحی ،زنان و کودکان با امکانات تخصصی و فوق تخصصی۰ رادیولوژی، ماموگرافی، سونوگرافی، سی تی اسکن، آزمایشگاه ، فیزیوتراپی ، icu ، ccu و امکانات آموزشی از قبیل سالن آمفی تئاتر، کلاس های بالینی ، کتابخانه و پاویون جهت اقامت دانشجویان است.
بیمارستان درمانی و آموزشی ۲۸۳ تختخوابی یاسوج از مصوبات سفر رئیس‌جمهوری و اعضای هیأت دولت نهم در سال ۱۳۸۵ بوده که در زمینی به مساحت سه هکتار و با زیربنای ۲۵ هزار مترمربع در مرحله بهره برداری است.
تاکنون اعتباری افزون بر ۵۴۰ میلیارد ریال برای اجرای این بیمارستان هزینه شده و اعتبار موردنیاز برای تکمیل این طرح نیز حدود ۱۵۰ میلیارد ریال است.
امکانات تخصصی و فوق تخصصی پیش‌بینی شده در این بیمارستان شامل رادیولوژی، ماموگرافی، سونوگرافی، سی.تی اسکن، آزمایشگاه، سی.سی.یو و آی.سی.یو است.

انتهای پیام