آیین افتتاحیه بخش فرآورده‌گیری پایگاه انتقال خون گچساران با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی انجام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران  عصر امروز با افتتاح بخش فرآورده‌گیری انتقال خون گچساران به دومین بخش فرآورده‌گیری مجهز شد.

در مراسم آیین افتتاحیه این مراسم که با حضور فرماندار، رئیس بیمارستان و رئیس شورای شهر گچساران و تنی چند از مسئولان شهرستان انجام گرفت، مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد با بیان اهمیت و  جایگاه انتقال خون در افزایش سطح سلامت جامه اظهار داشت:  امروزه نقش حساس انتقال خون و فرآورده‌های  خونی  بر هیچ کس پوشیده نیست.

رستم حسن‌زاده در ادامه با بیان ویژگی‌های پایگاه انتقال خون گچساران و  نیاز مبرم این شهرستان و شهرستان‌های همجوار به فرآورده‌های خونی تصریح کرد: با توجه به بعد مسافت شهرستان‌های گچساران و کهگیلویه از مرکز استان و قرار گرفتن حدود ۵۵ درصد جمعیت استان در این دو شهرستان ضرورت راه‌اندازی واحد فرآورده‌گیری انتقال خون گچساران بیش از پیش احساس می‌شد.

مدیر‌کل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد همچنین خاطرنشان کرد: یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های پیش روی انتقال خون استان راه‌اندازی پایگاه انتقال خون دهدشت است.

حسن‌زاده با بیان اینکه  راه‌اندازی و تجهیز پایگاه انتقال خون دهدشت بدون همکاری مسئولان استانی ممکن نخواهد بود تاکید کرد: راه‌اندازی پایگاه انتقال خون دهدشت می‌تواند به عنوان یک نقطه عطف در انتقال خون استان باشد.

به گزارش فارس یکی از حواشی جالب افتتاحیه مرکز فرآورده‌گیری گچساران، افتتاح این بخش با دستان سرکار خانم جمشیدی از معلمان مدیرکل انتقال خون استان بود.

در ادامه این مراسم مراسم مسئولان از نزدیک با روند کار بخش فرآورده‌گیری پایگاه انتقال خون گچساران آشنا شدند.

انتهای پیام/۸۲۰۰۸/ش۴۰


منبع : خبرگزاری فارس