مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد از اعطای ۴۵ فقره جهیزیه به نوعروسان کمیته امداد چرام خبر داد.

غلامرضا متقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چرام، با ذکر این حدیث که «بهترین مردم کسی است که نفعش برای مردم بیشتر باشد»، اظهار کرد: در ایام‌الله دهه فجر ۵۰ ساختمان مسکونی مددجویان در شهرستان چرام مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد ، با بیان اینکه کمیته امداد حدود ۵۰ مورد پرداخت وام قرض‌الحسنه به صورت ویژه دارد، عنوان داشت: ۴۵ مورد اعطای جهیزیه به نوعروسان کمیته امداد در ایام‌الله دهه فجر در نظر گرفته شده است.

وی کمک هزینه احداث مسکن شهری مددجویان را ۱۵ مورد ذکر کرد و گفت: هزینه احداث هرکدام از این کمک هزینه‌ها ۵۰ میلیون ریال است.

متقی، ۵۰ فقره وام خودکفایی در شهرستان چرام را از دیگر فعالیت‌های کمیته امداد چرام در ایام‌الله دهه فجر ذکر کرد و با اشاره به این مطلب که رویکرد کمیته امداد، رویکرد توانمندسازی با روش‌ها و متدهای جدید است، ابراز کرد: با توجه به اینکه اعتبارات ما از سوی بانک‌ها و مرکز مشخص شده است اما آنگونه که باید همکاری وجود ندارد و اقدامی صورت نگرفته است.

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: فقر یک مقوله فراگیر و گسترده‌ای است که از عهده یک سازمان بر نمی‌آید و در مضامین دینی و الهی ما هم وظیفه همه است که در این زمینه همکاری داشته باشند.

وی با تاکید بر این مطلب که نگاه همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها به سوی محرومیت‌زدایی باشد، یادآور شد: در شان نظام ما و نیست که هنوز برچسب محرومیت را به یدک بکشد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۲/ط۲۰

منبع : فارس نیوز