یاسوج ۲۴// پیش از ظهر امروز (دوشنبه) اصحاب رسانه با مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد به گفتگو نشستند.

یاسوج ۲۴: پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در نشست خبری ضمن اشاره به نقش کمیته امداد در ایجاد نگاه صحیح کمک به محرومین اظهار کرد: فعالیت های ما در دو حوزه ی توانمندسازی و ایجاد فضای فرهنگی می باشد.

وی ضمن اینکه کار اصلی کمیته را توجه حقیقی به مناطق محروم می دانست عنوان کرد: با توجه به شاخص های وزارت کشور روستاهایی که دارای ضرائب ۷، ۸ و ۹ هستند در اولویت خدمت رسانی می باشند.

اضافه کرد: اشتیاق به کمک رسانی بسیار بالاست و گفتنی است که ۸۰ درصد غیر بومی اند و در برنامه ی امسال قریب به ۷۵۰۰ شماره تلفن برای حمایت از ایتام و خانواده های محروم ثبت و ضبط شد که ۹۵% آنها غیر بومی بود.

مدیر کل امداد امام خمینی (ره) استان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر فراجناحی بودن این سازمان تصریح کرد: ما سیاسی نیستیم و در انتخابات اخیر هم مشخص بود که در بازی های جناحی قرار نگرفتیم و باید توجه کرد که محرومین را نباید در بازی های سیاسی و قومی قبیله ای وارد کرد چرا هدف شکل گیری کمیته امداد از اوایل این نبوده است.

محبی به سفر آقای فتاح مدیر کل امداد امام خمینی (ره) کشور اشاره کرد و گفت: در سفر اخیر ایشان ۶ میلیارد تومان مصوبه برای خرید جهیزیه، مسکن و وام های موردی مصوب شد و در سفر ریاست جمهوری هم ساخت واحدهای مسکن در شهر به تعداد ۱۰۰۰ تا و در روستا به تعداد ۵۴۵۰ عدد تصویب شده است که زیرساخت های آن را باید استانداری فراهم نماید.

ایشان ادامه داد: شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر را شهرداری و زیر ۲۰ هزار نفر را بنیاد مسکن پوشش خواهند داد.

وی در ادامه به موفقیت کمیته در طرح های اشتغال زایی اشاره کرد و در این باره اذغان داشت: میزان پرتی طرح های اشتغال بسیار کم بوده و در این راستا کمیته امداد و سازمان بسیج دانشجویی دو نهاد موفق در این حوزه شده اند.

مدیر کل کمیته ی امداد امام خمینی (ره) استان در پاسخ به سوال وام های مسکن ابراز کرد: وام بلا عوض ۲۵ میلیونی برای شهرها و ۱۵ میلیونی برای روستاها برای خرید مسکن به خانوارهای مستحق اعطا خواهد شد.

وی در پایان آماری را از وضعیت پوششی کمیته امداد ارائه کرد که در زیر جزئیات آن آورده شده است:

  • کاهش ۴ درصدی تعداد خانوارهای پوششی کمیته امداد استان از ۱۴ درصد به ۱۰ درصد.
  • خانوارهای تحت پوشش در شهرها ۳۶۰۰ هزارتا و به تعداد ۱۲۶۰۰ نفر و خانوارهای تحت پوشش در روستاها ۲۹۷۱۹تا و به تعداد ۷۹ هزار نفر.
  • بیشترین آمار پوششی در لنده با ۲۱% و کمترین در گچساران با ۳%.
  • مناطق تحت پوشش به سه حوزه ی روستایی با ۷۵ درصد و ۲۳ درصد شهری و ۲ درصد هم عشایر تقسیم می گردد.
  • ۸۴۰۰ دانش آموز و ۱۹۰۰ دانشجوی تحت پوشش.
  • ۱۲ هزار طرح خود اشتغالی تحت نظارت فنی حوزه ی اشتغال.

در پایان این نشست از تعدادی خبرگزاری ها به مناسبت روز خبرنگار تجلیل به عمل آمد.

در زیر گزارش تصویری از این نشست آورده شده است.

 

نشست خبری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد با خبرنگاران, یاسوج 24 نشست خبری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد با خبرنگاران, یاسوج 24 نشست خبری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد با خبرنگاران, یاسوج 24 نشست خبری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد با خبرنگاران, یاسوج 24 نشست خبری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد با خبرنگاران, یاسوج 24 نشست خبری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد با خبرنگاران, یاسوج 24 نشست خبری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد با خبرنگاران, یاسوج 24 نشست خبری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد با خبرنگاران, یاسوج 24 نشست خبری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد با خبرنگاران, یاسوج 24