فرمانده نیروی انتظامی استان در آیین صبحگاه مشتر گزارشی از عملکرد یکساله پلیس استان توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: استان ما از نظر برخورد و پیشگیری از برخی جرایم مثل کشف و کاهش سرقت رتبه اول کشوری را به دست آورد.

یاسوج ۲۴فرمانده استان در آیین صبحگاه مشتر گزارشی از عملکرد یکساله پلیس استان توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: به واسطه مراقبت ها، برخوردها و برنامه های پیشگیرانه، امروز کهگیلویه و بویر احمد امن ترین استان کشور است.


افزود: استان ما از نظر برخورد و پیشگیری از برخی جرایم مثل کشف و کاهش رتبه اول کشوری را به دست آورد.


وی وظایف و ماموریتهای پلیس را حساس، سخت و متعدد خواند و خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی علاوه بر حفاظت از امنیت عمومی داخل وظیفه مرزبانی از بیش از ۵ هزار کیلومتر مرز را برعهده دارد.

استاندار کهگیلویه و بویر احمد هم نقش پلیس در ایجاد بستر امنیت و آرامش در جامعه را مهم و چشمگیر خواند و از خدمات حافظان امنیت در استان تشکر کرد. 

احمدی با اشاره به اینکه تامین نظم و امنیت تنها وظیفه پلیس نیست، بر همکاری و حمایت همگانی برای ارتقاء بسترهای ، امنیت اجتماعی و کاهش بزهکاری های اجتماعی تاکید کرد. 

این مسئول با اشاره به برخی جرایم سازمان یافته و نو ظهور ناشی از نفوذ شبکه های اجتماعی و مواد مخدر صنعتی به روز رسانی خدمات نرم افزاری و سخت افزاری و تقویت تجهیزات پلیس را ضروری دانست. 

استاندار گفت: اگر چه به واسطه تلاش پلیس و دیگر نیروهای مسلح و امنیتی از امنیت خوبی برخورداریم اما با توجه به ساختار و بافت گردشگری استان ارتقاء شاخص های امنیتی همچنان مهم است. 

در این مراسم از خیران امنیت، همیاران پلیس، خانواده شهدای نیروی انتظامی، جانبازان و بازنشستگان نیروی انتظامی تجلیل شد.
 
اهدای درجه به افسران از دیگر برنامه های مراسم امروز انتظامی در یاسوج بود.
 
در پایان این مراسم نیروهای نظامی و انتظامی حاضر در جایگاه با اجرای رژه توان و اقتدار خود را به نمایش گذاشتند. 

نیروی انتظامی کهگیلویه و بویر احمد با تقدیم ۸۷ شهید و ۱۳ جانباز نقش چشمگیری در دفاع از امنیت ایفا کرده است./صدا و سیما