بیش از ۳۵۰ نفر از دانش آموزان پسر شهرستان دنا در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام شدند.

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح از دنا، بیش از ۳۵۰ نفر از دانش آموزان  پسر سراسر شهرستان دنا در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی دوران  دفاع مقدس اعزام شدند.

 مراسم بدرقه این دانش آموزان با سخنرانی سیاوش علیزاده مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان دنا وبا حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه، فرماندار، مدیر آموزش و پرورش شهرستان و همچنین جمعی از مدیران و معلمان آموزش و پرورش در محل گلزار شهدای شهر سی سخت برگزار شد.

 سرهنگ محمد روایی فرمانده سپاه ناحیه دنا گفت:  این تعداد دانش‌آموز در  قالب هشت دستگاه اتوبوس به مدت چهار روز از مناطق عملیاتی جنوب از جمله اروند، شلمچه، دهلاویه ، هویزه و همچنین از رزمایش تدارک دیده شده بازدید  خواهند کرد.

 وی ازترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آمادگی دفاعی دانش‌آموزان برای مقابله  با جنگ نرم دشمن را از اهداف اصلی اعزام کاروان‌های راهیان نور دانش‌آموزی به مناطق عملیاتی دوران دفاع ‌مقدس دانست وعنوان کرد حضور دانش‌آموزان در  مناطق عملیاتی، علاوه بر آشنایی آنها با فضای معنوی شهید و شهادت، یک نوع  آمادگی در مقابله با جنگ نرم دشمن است.

 روایی اعزام دانش‌آموزان به مناطق سابق جنگی را در واقع خط بطلانی بر توطئه های فرهنگی دشمنان نظام اسلامی و یکی از برنامه‌های فرهنگی عمیق و تأثیر‌گذار بر روی نسل جدید دانست.

انتای متن/

منبع : سپاه فتح استان ک-و-ب