یاسوج ۲۴:سید مرتضی سجاد پور در نشست کمیته برنامه‌ریزی بودجه اختصاص یافته به شهرستان و همچنین برگزاری کمیته بحران که با حضور روسای ادارات در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد اظهار کرد: در روزهای اخیر زلزله‌ای  با شدت ۷٫۳  ریشتر استان‌های غربی  به خصوص کرمانشاه را لرزاند که در این حادثه تعدادی زیادی از هموطنان‌مان جان خود را از دست دادند.

سجادپور افزود: اقلامی با قید فوریت از سوی وزارت کشور عنوان شده است که این اقلام جمع آوری و در اختیار زلزله استان‌ های غرب کشور قرار خواهد گرفت.

 معاون فرماندار گچساران ادامه داد: در این راستا دستگاه‌های دولتی و هلال احمر گچساران اقدام به جمع آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود برای ارسال به مناطق زلزله زده کرمانشاه کردند.

وی خاطر نشان کرد: در این زمینه شهرداری دوگنبدان یک دستگاه کامیون اقلام مورد نیاز حادثه دیدگان زلزله  و همچنین پرسنل شهرداری در یک اقدامی خودجوش  علاوه بر جمع‌ آوری  کمک‌های نقدی و غیرنقدی، حقوق یک روز خود را به زلزله زدگان کرمانشاه اختصاص دادند.

سجادپور  در ادامه با اشاره به اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران گفت: همچنین این اداره نیز  یک دستگاه خاور از اقلام مایحتاج زلزله زدگان کرمانشاه را مهیا کرده‌ است که فردا به مناطق غرب کشور اعزام خواهد شد.

معاون فرماندار گچساران خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر گچساران با برپایی ایستگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی تا کنون مبلغ ۵ میلیون تومان را جمع آوری کرده است اداره آبفار گچساران نیز در یک اقدامی خود جوش حقوق یک روز کارکنان خود و همچنین اعزام تانکر آب برای آبرسانی به مناطق زلزله زده را بر عهده گرفتند.

وی در ادامه با اشاره به شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: این اداره نیز  با اینکه ستاد بحران نفت غرب تشکیل و کمک‌هایی از سوی وزارت نفت صورت گرفته لیکن برای کمک به هم‌نوعان خود یک دستگاه خاور مواد غذایی به این منطقه اعزام خواهد کرد.

سجادپور ادامه داد: همچنین اداره آموزش و پرورش گچساران نیز در یک اقدامی خود جوش و خداپسندانه مبلغ چهار میلیون تومان از سوی کارکنان جمع آوری و به حادثه دیدگان زلزله  غرب کشور ارسال خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد چهار کامیون  فردا از سوی شهرستان گچساران برای کمک‌رسانی به مناطق  زلزله زده غرب کشور اعزام خواهد کرد./ خبر گزاری فارس