با حضور استاندار مسئولان استانی و محلی و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد ۸۳ دستگاه خودرو سبک و سنگین در قالب اولین کاروان کمک های مردمی و خیرین شهرستانها و مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد به مناطق زلزله زده کرمانشاه ارسال شد.

یاسوج ۲۴: با حضور مسئولان استانی و محلی و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد ۸۳ دستگاه خودرو سبک و سنگین در قالب اولین و خیرین شهرستانها و مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد به کرمانشاه ارسال شد.

علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه اعزام کاروان کمک‌های مردمی استان به کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تعداد خودرو شامل ۴۴ دستگاه کامیون و تریلر و ۳۹ دستگاه خودرو سبک است.

وی اقلام ارسال شده را آب معدنی، پتو، چادر، نان، آرد، کنسرو، پوشاک بهداشتی، موکت، دارو، تجهیزات پزشکی و سایر اقلام مورد نیاز زلزله زدگان عنوان کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اهتمام مردم نوعدوست استان و تلاش همه دستگاه های اجرایی خدمات رسان و بخش خصوصی شایسته تقدیراست تصریح کرد: مردم استان به موقع عمق فاجعه را درک کردند و با کمک ها و هدایای خود به یاری زلزله زدگان پرداختند.

احمدی ادامه داد: مردم شهرستان های ۸ گانه استان با این سخاوت خود وحدت ملی را به نمایش گذاشتند و نشان دادند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: باید با پیش بینی حوادث و برگزاری نشست های تخصصی در این حوزه و همچنین استفاده از تجارب برخی مناطق زلزله زده آمادگی لازم برای مقابله با هرگونه در استان را داشته باشیم .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اعزام یک تیم کارشناسی از استان برای حضور در مناطق زلزله زده غرب کشور خبر داد و افزود: هدف از حضور این تیم مستند سازی انواع خدمات رسانی، کمک های امدادی،آواربرداری و شیوه های مدیریت بحران در بازسازی مناطق زلزله زده است.

وی اضافه کرد: در نشست های بعدی ستاد بحران استان این مستندات بررسی و نقاط ضعف و قوت استان در راستای مقابله با بحران ارزیابی خواهد شد./ایسنا