یاسوج – ایرنا – معاون برنامه ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:اطلاعات جامع و دقیق مربوط به شاخص های توزیع اعتبارات باید از سوی دستگاه های اجرای این استان ارائه شود.

علی حسن نوروزی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی اطلاعات مربوط به شاخص توزیع اعتبارات از سوی دستگاه های اجرایی استان به معاونت برنامه ریزی ارسال می شود که بسیاری از آنها با یکدیگر سنخیتی ندارند و مشکلاتی را ایجاد می کند.

وی توسعه همه جانبه را رسالت اصلی شورای برنامه ریزی و مدیران دستگاه های اجرایی استان دانست و گفت : در نخستین روزهای کاری مدیریت جدید استان این شورا با ساز و کار جدید تشکیل و با تبیین رسالت ها فعالیت آن در دستور کار مدیران قرار گرفت.

نوروزی اظهار کرد: برگزاری هفت نشست شورای برنامه ریزی و ۳۷ مصوبه در سه ماه اخیرنشان از اهمیت این شورا برای مجموعه دولت تدبیر و امید در کهگیلویه و بویراحمددارد. وی عنوان کرد: در این مدت بخشی از زمان شوراهای تشکیل شده به امور جاری نظیر تخصیص ۵۱۷ میلیارد ریال اعتبارات تملک دارای استان( ۲۶ درصد از مجموع اعتبار تملک دارایی در استان)، تخصیص ۳۲ درصد از اعتبارات تملک دارایی ملی استانی شده معادل ۸۹ میلیارد ریال، توزیع ۳۳ میلیارد ریال اعتبار از محل ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به پروژه های آبفای روستایی اختصاص یافته است.

نوروزی به مبادله ۵۰۰ فقره موافقت نامه عمرانی برای بیش از دو هزار پروژه عمرانی و تخصیص اعتبار ۴۵۰ مورد از این موافقت نامه ها اشاره و ابراز داشت: برآورد درآمدهای کهگیلویه و بویراحمد برای سال ۹۳ معادل یکهزار و ۷۱ میلیارد ریال برای درج در لایحه بودجه ۹۳ از دیگر اقدامات مجموعه برنامه ریزی استان است.

وی بحث و بررسی پیرامون مطالعات آمایش کهگیلویه و بویراحمد، راه اندازی سامانه ارزیابی ، توسعه و رصد آمایش (ساترا) و برگزاری دوره های آموزشی برای تمام دستگاه های اجرایی استان را از سایر فعالیت های شورای برنامه ریزی اعلام کرد.

نوروزی آغاز تدوین برنامه توسعه بلند مدت کهگیلویه و بویراحمد با در نظر داشتن برنامه های بالادستی توسعه، فعال سازی کارگروه های زیرمجموعه شورای برنامه ریزی و توسعه و کمیته های شهرستانی را از دیگر اقدامات سه ماه اخیر دولت در استان عنوان کرد.

وی به سهم ناچیز پنج دهم درصدی کهگیلویه و بویراحمد در سالهای اخیر از دو ظرفیت مهم توسعه ای کشور یعنی صندوق توسعه ملی و اعتبارات ملی اشاره کرد و گفت: افزایش سهم استان و بسیج کردن مدیران دستگاه های اجرایی برای افزایش این سهم در دستور کار دولت یازدهم در این استان قرار گرفته است .

معاون برنامه ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در همین راستا سه مورد جلسه کارگروه استانی صندوق ملی توسعه در استان تشکیل و ۳۵ طرح برای دریافت تسهیلات به میزان ۷۶۰ میلیارد ریال به کارگروه ملی مستقر در وزارت صنعت و معدن معرفی شد.

نوروزی با بیان اینکه بستر همکاری و تقویت بخش خصوصی در کهگیلویه و بویراحمد با هدف ایجاد اشتغال و توسعه سرمایه گذاری فراهم شده اظهار کرد: تاکنون دو جلسه اصلی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و جلسات متعدد زیرمجموعه آن را با اهدافی نظیر ایجاد فضای تعاملی میان این دو بخش،بهبود فضای کسب و کار ،توسعه سرمایه گذاری، فعال شدن واحدهای راکد تولیدی و صنعتی برگزار شده است.

وی به بررسی طرحهای راکد و دارای مشکل در زمینه های تولیدی، صنعتی از سوی شورای برنامه ریزی استان اشاره کرد و گفت: بررسی دقیق مشکلات ۲۴ فقره طرح تولیدی با حجم سرمایه گذاری بیش از ۸۸۶ میلیارد ریال، معرفی سه واحد تولیدی جهت دریافت سرمایه در گردش با حجم سرمایه گذاری ۷۷ میلیارد ریال ، معرفی چهار واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی با حجم سرمایه گذاری ۲۸۵ میلیارد ریال و معرفی ۱۸ طرح واحد تولیدی برای استمهال و تقسیط مجدد با حجم سرمایه گذاری ۸۱۵ میلیارد ریال را از اقدامات مطلوب شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.

نوروزی تشکیل گروه مشاوران اقتصادی، برگزاری نشست شورای هماهنگی بانک ها، برگزاری نشست های کاری با سرمایه گذاران و رفع برخی از مشکلات سرمایه گذاری را از دیگر اقدامات معاونت برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.

۶۷۱/۷۵۳۳

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا