امام جمعه دهدشت گفت: اسلام به زنان عزت و شخصیت بخشید.

به گزاری خبرگزاری فارس از کهگیلویه، حجت‌الاسلام سید نصیر حسینی ظهر امروز بخشی از خطبه دوم نماز جمعه را به وضعیت نگران‌کننده تالارهای شهر و عدم پایبندی متصدیان مراکز برگزاری جشن‌های عروسی به تذکرات و موارد قانونی برگزاری مجالس جشن و شادی اختصاص داد.

امام جمعه دهدشت، وضعیت تالارهای شهر را نگران‌کننده خواند و اظهار داشت: بدر برخی تالارهای اقداماتی صورت می‌گیرد که مایه سرشکنی جامعه اسلامی است.

حسینی با بیان اینکه مدیران تالارها با حضور در دفتر امام جمعه تعهداتی مبنی بر رعایت اصول و ضوابط تعیین شده در مجالس عروسی دادند، افزود: اما متأسفانه باید گفت نه مدیران تالارها و نه صاحبان مجالس عروسی گوششان به این حرف‌ها بدهکار نیست.

خطیب جمعه دهدشت با اشاره به مصوبه شورای فرهنگ عمومی شهرستان در این باره تصریح کرد: کسی که متولی و ناظر این مسئله است  دارد کاهلی می‌کند و قانون را اجرا نمی‌کند.

*متولیانی که خود را ناتوان در کنترل تالارها می‌بینند کنار روند تا دیگران مدیریت کنند

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه با ابراز تأسف از بی‌توجهی متولیان به ساماندهی تالارهای عروسی تأکید کرد: مدیری که توانایی کنترل محفل جشن را ندارد تالار را تعطیل کند و مسئولی که نمی‌تواند بر این‌ها نظارت داشته باشد کنار بکشد ما با همین جمعیت نمازگزار مدیریت خواهیم کرد.

* کاسه صبر ما از کوتاهی متولیان ساماندهی تالارهای دهدشت لبریز شده است

امام جمعه دهدشت مسائل فرهنگی را شوخی‌بردار ندانست و گفت: ما برای حفظ دین، حفظ حجاب و عفاف انقلاب کردیم و اکنون با بی‌توجهی به شرب خمر، بدحجابی و رقص مختلط داریم خون شهیدان را پایمال می‌کنیم.

حسینی در ادامه خاطرنشان کرد: شهدای گرانقدر در راه حفظ اصول و ارزش‌های اسلام جان دادند و اگر قرار است همان مفاسد زمان طاغوت بر جامعه حاکم باشد چرا انقلاب کردیم.

امام جمعه دهدشت با ابراز نگرانی از وضعیت موجود در برگزاری مجالس عروسی تصریح کرد: تاکی باید سنگ صبوری به سینه بزنیم و حوصله به خرج دهیم.

* ادارات به رعایت عفاف و حجاب و پایبندی به دین حساسیت به خرج دهند

حسینی خواستار توجه ویژه مسئولان به رعایت حجاب و عفاف زنان در سطح ادارات شد و گفت: اگر در ادارات ما خانم بد حجاب مشغول به کار هست باید کنار رود و هیچ خانم بدحجابی در سطح ادارات شهرستان مشغول به کار نباشد.

خطیب جمعه دهدشت با تأکید بر کنار گذاشتن پارتی بازی و قوم بازی در بکارگیری نیروها تأکید کرد: کسی که در اداره‌ای مشغول به خدمت است و نماز نمی‌خواند باید کنار گذاشته و نیروی خوب جایگزین شود.

حسینی با یادآوری روز ارتش با بیان اینکه اگر کشوری نیروی مقتدر و ارتش نداشته باشد هر لحظه ممکن است دشمن بر او بتازد، ابراز داشت: ملتی که قدرت نظامی ندارد ذلیل است.

وی ارتش جمهوری اسلامی ایران را مقتدر و جزو ارتش‌های قدرتمند جهان دانست و با اشاره به نقش بارز سپاه پاسداران در جنگ و عرصه سازندگی افزود: در هر عرصه‌ای که سپاه وارد شد به خوبی عمل کرده و موفق بوده است.

حسینی میلاد فرخنده حضرت فاطمه(س) و ولادت با سعادت فرزند برومندش حضرت امام خمینی(ره) را از دیگر مناسبت‌های هفته پیش رو برشمرد و با تبریک روز زن و گرامیداشت مقام مادر گفت: در فرهنگ اسلام بین زن و مرد هیچ تفاوتی نیست و امتیاز هر فردی در میزان تقوای او است.

* اسلام به زنان عزت و شخصیت بخشید

این مسئول با بیان اینکه انقلاب اسلامی نشان داد شخصیت زن می‌تواند یک شخصیت فعال باشد تفکر دشمن مبنی بر مانع شدن حجاب و عفاف در ورود زنان به عرصه را متذکر شد و تصریح کرد: اما انقلاب ما نشان داد زن با حفظ حجاب و عفاف می‌تواند در عرصه‌های زندگی بشریت حضور پیدا کند و بخش عمده‌ای از بار انقلاب ما بر دوش زنان بود.

خطیب جمعه دهدشت در خطبه اول به تفسیر حدیثی از امام باقر(ع) پیرامون خصوصیات و اوصاف شیعه پرداخت و گفت: توجه به واجبات و ترک محرمات، خدمت به پدر و مادر، راستگویی، تلاوت قرآن از جمله اوصاف یک شیعه است که اگر رعایت کند رستگار خواهد شد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶/ذ۴۰

منبع : فارس نیوز