مردم گچساران استقبال چشمگیری از نمایشگاه زمستانه، واقع در پارک نفت این شهرستان داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، نمایشگاه زمستانه این شهرستان با بیش از ۱۱۰ غرفه با استقبال چشمگیر گچسارانی‌ها روبرو شده است.

وجود غرفه‌های متعدد و کالاهای مختلفی از جمله کیف و کفش، البسه، وسائل مورد نیاز آشپزخانه، مواد خوراکی، شوینده‌ها و…. در ۱۱۰ غرفه نمایشگاه زمستانه گچساران قدرت انتخاب و چانه‌زنی مشتریان را افزایش داده است.

استقبال چشمگیر مردم از نمایشگاه زمستانه گچساران سبب درخواست تمدید نمایشگاه از طرف مردم شده است.

مینا نجاتی خانه‌دار به فارس می‌گوید: نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته بهتر است اما بارندگی‌های اخیر کمی وضعیت خرید را تحت تأثیر قرار داد.

وی تصریح می‌کند: نمایشگاه اجناس متنوع و مختلفی دارد و انصاف قیمت‌ها هم بد نیست.

مهرداد پیرانی فرهنگی گچسارانی نیز به فارس می‌گوید: نمایشگاه زمستانه امسال رضایت‌بخش است؛ زیرا هم غرفه‌های زیادی دارد و هم قیمت‌ها حدودا بد نیست و نسبت به بازار پایین‌تر است.

وی تنوع اجناس نمایشگاه را از جمله مزایای آن می‌داند و تأکید می‌کند: برپایی نمایشگاه‌های فصلی اقدامی خوب و تأثیرگذار برای مردم به شمار می‌رود زیرا مردم در فصول مختلف در یک مکان واحد اقدام به نیازمندی‌های خود می‌کنند.

رئیس اتاق اصناف گچساران و نماینده اصناف در شورای عالی اصناف کشور حاشیه این نمایشگاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا فرصتی مناسب برای مردم همچنین تولید‌کنندگان در مقاطع مختلف سال است.

سید‌ناصر حسینی افزود: نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا با غرفه‌های جایگاهی واحد و مناسب برای تهیه کردن نیازمندی‌های مردم است.

وی با بیان این‌که  اجناس پیش از ورود به نمایشگاه توسط کارشناسان مجمع امور صنفی و اداره صنعت، معدن و تجارت بررسی شده و پس از تأیید برای فروش به متقاضیان در نمایشگاه عرضه می‌شود، یادآور شد: نمایشگاه زمستان گچساران شامل ۱۱۰ غرفه از کالاهای مختلفی از جمله کیف، کفش، پوشاک، مواد غذایی، لبنی و پروتئینی است.

حسینی ادامه دا: افزون بر ۹۰ درصد غرفه‌داران این نمایشگاه مهمان و غیربومی بوده و تنها ۱۰ درصد بومی گچساران هستند.

رئیس اتاق اصناف گچساران خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال چشمگیر مردم این شهرستان از نمایشگاه زمستانه همچنین بارندگی‌های اخیر درخواست‌های زیادی مبنی بر تمدید مهلت برپایی نمایشگاه به دست ما رسیده است، که این موضوع در دست پیگیری و رسیدگی است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران نیز در گفت‌و گو با فارس تنظیم بازار، تعدیل قیمت کالاهای ضروری مورد نیاز مردم همچنین افزایش قدرت مصرف کنندگان را از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد.

رضا شریفی تصریح کرد: در مدت فعالیت نمایشگاه، کارشناسان بازرسی در نمایشگاه مستقر هستند و بر فعالیت غرفه‌داران نظارت دارند.

وی ابراز کرد: کنترل و نظارت بر روند فروش غرفه‌داران توسط بازرسان و ناظران صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف گچساران به صورت روزانه انجام می‌شود.

ا===============

گزارش از معصومه بوستانی

===============

انتهای پیام/۸۲۰۰۱

منبع : فارس نیوز