سایت مردم استان (ک و ب): صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه و فرارسیدن هفته به مردم ایران اسلامی، گفت: یک نهاد عام المنفعه است که برای خدمت رسانی به مردم در همه ابعاد رسالت ذاتی خویش را انجام می دهد.

 مسعود مثنوی1

وی به برنامه های هفته هلال احمر اشاره کرد و گفت: ۱۸ اردیبهشت تا ۲۴ ماه به نام هفته هلال احمر نامگذارذی شده است که برنامه های در خور شأنی را در اجرای خدمات رسانی ذاتی به مردم برگزار خواهیم کرد.

 

برگزاری دومین یادواره شهدای هلال احمر در خراد ۹۵

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه وبویراحمد به برگزاری یادواره ۱۱ شهید هلال احمر استان اشاره کرد و افزود: اولین یادواره شهدای هلال احمر استان درسال ۹۳با حضور معاون فرهنگی هلال احمر کشور برگزار شد که به تبع آن دومین یادواره شهدای هلال احمر استان خردادماه امسال و قبل ازبرگزاری اجلاسیه سرداران شهید کهگیلویه وبویراحمد در یاسوج برگزار خواهد شد.

 

 

مثنوی یاد و خاطره شهداء را کمتر از خود شهادت ندانست و ابراز کرد: شهداء قافله سالاران این کشور هستند و یادو گرامیداشت آنان برای کشور و جوانان یک وظیفه خطیر از سوی مسئولان است.

 

بنی آدم اعضای یکدیگرند شعار هفته هلال احمر

وی در ادامه به شعار هفته هلال احمر اشاره کرد و تصریح کرد: شعار امسال هفته هلال احمر در کشور” بنی آدم اعضای یکدیگرند” است.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه وبویراحمد از برگزاری همایش تجلیل از اعضا و امدادگران فعال هلال احمر در هفته هلال احمر خبر داد و افزود: این همایش در سطح شهرستان‌های استان برگزار می‌شود.

 

 

مدیرعامل هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه و حضور اعضا و امدادگران هلال احمر در نماز جمعه از دیگر برنامه‌های هلال احمر در این هفته است.

 

 هر خانواده  ایرانی یک امداد گر

مثنوی عنوان کرد: در راستای شعار “هر خانواده ایرانی یک امدادگر”، دوره‌های آموزشی همگانی امداد و نجات در هفته هلال احمر در کهگیلویه و بویراحمد برگزار خواهد شد.

 

برگزاری انتخابات هیئت مدیره جدید در جمعه هفته جاری

وی به انتخابات کشوری اعضای جدید هیئت مدیره هلال احمر استان در شهرستانها اشاره کرد و افزود: در این انتخابات سه هزار نفر از اعضای داوطلب فعال این نهاد برای انتخابات شرکت خواهد کرد که در این زمینه ۷۸نفر برای عضویت در هیئت مدیره جدید برای حضور در انتخابات شرکت کرده اند.

 

مدیرعامل هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این انتخابات به صورت در سراسر کشور در جمعه هفته جاری برگزار خواهد شد، بیان کرد: اعضای انتخاب شده در این انتخابات به عنوان اعضای شورای هیئت مدیره هلال احمر موضوعات مهمی از جمله بحث بودجه، فعالیت های امدادی و دیگر موضوعات را بررسی خواهند کرد.

 

مثنوی در ادامه به جمعیت هلال احمر کشور و به طبع آن در استان اشاره داشت و افزود: طبق مصوبه این نهاد، های هلال احمر بیشتر به صورت شهرستان محور بوده که طی آن ۸۰۰ نفر به عنوان عضو رسمی این نهاد در سطح کشور خواهند شد.

 

۱۴نفر در هلال احمر استخدام می شوند

وی به امتحان ورودی این استخدام اشاره کرد و گفت: بر اساس معیار تنها کسانی که عضو داوطلب این نهاد عام المنغعه هستند می توانند در این امتحان ورودی شرکت کنند.

 

مدیرعامل هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد به استخدام ۱۴ نیروی جدید در این نهاد خبر داد و گفت: بر اساس معیار ها سه سهمیه مربوط به مرکز استان و مابقی به شهرستانهای کهگیلویه و بویراحمد تعلق گرفته است./