رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: هنوز دولت از بسیج برای حضور و فعالیت در عرصه خلق حماسه اقتصادی درخواست نکرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح به نقل پایگاه اینترنتی بسیج، سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در همایش توجیهی طرح "بسیج، همگام با کشاورز" که با حضور چهارصد نفر از مسئولین کانون های بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور در سالن ۵ آذر برگزار شد گفت: امروز در نبرد جدیدی با دشمن هستیم که پس از شکست در عرصه های امنیتی، نظامی، فرهنگی، سیاسی و… برای شکست ملت ایران به جنگ اقتصادی امیدوار است.

سردار نقدی سخنان برخی مسئولین در زمینه اقتصاد را باعث امیدواری دشمن دانسته و اظهار داشت: برخی تصور می کنند در عرصه اقتصادی نمی توان همچون سایر عرصه ها با دستان خالی ایستادگی و مقاومت کرد و باید به سازش و تسلیم روی آورد حال آنکه از ابتدای انقلاب با امکانات محدود، موفقیت های بزرگی بدست آمده و امکانات امروز در عرصه اقتصادی قابل مقایسه با امکانات سال های گذشته نیست.

وی با اشاره به سخنان سه ماه اخیر مقام معظم ولایت افزود: در سخنان اخیر امام خامنه ای، بر استحکام ساخت درونی نظام و حل مشکلات با استفاده از ظرفیت های داخلی کشور تاکید شده که این امر یک اصل بسیار مهم برای موفقیت در جنگ اقتصادی می باشد.

مشکلات اقتصادی کشور با نگاه به بیرون و مذاکره حل نخواهد شد

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی در کشور ادامه داد: همه نخبگان اقتصادی با هر گرایشی آسیب های اقتصاد ایران را وابستگی به فروش نفت خام، بزرگی دولت و بروکراسی عظیم اداری، فساد اقتصادی، واسطه گری ها و سود کم برای تولید کننده، پایین بودن بهره وری، وابستگی به خارج برای تامین غذا و… می دانند که هیچ یک از این موارد با نگاه به بیرون و مذاکره حل نخواهد شد.

وی کشاورزان نمونه در کشور را حجت هایی برای امکان بالابردن بهره وری دانسته و تصریح کرد: تنها یکی از مشکلات اقتصادی کشور، بحث نخریدن نفت و جلوگیری از گردش مالی می باشد که ممکن است همین امر نیز بدون مذاکره و با نگاه به داخل برطرف شود.

اگر ساخت درونی مستحکم نباشد در مذاکره هم هیچگونه موفقیتی نخواهد بود

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج به اتفاقات اخیر و اختلافات دولت و مجلس در آمریکا اشاره نموده و بیان کرد: اگر ساخت درونی مستحکم نباشد در مذاکره هم هیچگونه موفقیتی نخواهد بود فلذا توجه اصلی باید به استحکام داخلی نظام معطوف شود.

وی تلاش دشمن را برای توجه افکار عمومی به بحث مذاکره یادآور شده و خاطرنشان کرد: نبایستی تمام کشور را معطوف به مذاکره نمود و کارهای بسیار مهمتری نیز بویژه در حل مشکلات اقتصادی مردم وجود دارد که برای داشتن موقعیت برتر در مذاکرات هسته ای، توجه به استحکام داخلی ضروری است.

استفاده از ظرفیت حضور داوطلبانه ملت برای حل مشکلات اقتصادی، هنر است

سردار نقدی سخن امام خامنه ای مبنی بر حل مشکلات اقتصادی با استفاده از ظرفیت مردمی را یادآور شده و خاطرنشان کرد: ظرفیت مردم و بسیج منحصر به ملت ایران و برخاسته از آموزه های اسلام و اهل بیت علیهم السلام است که افراد زیادی خواستار تلاش برای خدمت هستند تا مزد آن را از خدا بگیرند مانند تلاش ها و نذورات مردم در عزاداری محرم که این ظرفیت را امام راحل در ملت ایران به خوبی شناختند.

وی استفاده از ظرفیت حضور داوطلبانه ملت برای حل مشکلات اقتصادی را هنر دانسته و گفت: یکی از مشکلات بزرگ امروز در کشور وابستگی به خارج برای تامین غذاست و امام راحل با اطلاع گفته بودند که در ایران برای دویست میلیون نفر می توان غذا تولید کرد و راه آن حضور مردم برای حل مشکلات است نه وابستگی به امکانات محدود دستگاه های رسمی.

رییس سازمان بسیج مستضعفین به نامگذاری سال های اخیر با موضوعات اقتصادی از سوی ولایت اشاره نموده و اظهار داشت: برنامه های بسیج برای جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی آغاز شده است و علاوه بر آنها برای خلق حماسه اقتصادی نیز برنامه های دیگری تدوین و اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه از وزارت جهاد کشاورزی می خواهیم تا جدول زمانی را برای توقف واردات کود شیمیایی اعلام کند ادامه داد: هنوز دولت از بسیج برای حضور و فعالیت در عرصه خلق حماسه اقتصادی درخواستی نداشته اگرچه هم اکنون بسیج با امکانات محدود خود بدون هیچ منتی برای خلق حماسه اقتصادی وارد شده و فعالیت های گوناگونی را آغاز نموده است.

علمی کردن کشاورزی مهمترین فعالیت برای خلق حماسه اقتصادی است

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین فعالیت ها برای خلق حماسه اقتصادی، علمی کردن کشاورزی می باشد که با فعالیت های ترویجی فاصله تولید کشاورز و دامدار نمونه با سایر کشاورزان و دامداران کمتر شود که توأم کردن این کار با مدیریت و همت، تحول چشمگیر تولیدات را رقم خواهد زد.

وی اساتید و دانشجویان بسیجی، بسیج مهندسین کشاورزی، پایگاه های بسیج روستایی و گروه های جهادی را از جمله ظرفیت های انحصاری بسیج دانسته و تاکید کرد: واحدهای ترویج در جهاد کشاورزی با محدودیت در نیروی انسانی و امکانات، ظرفیتی رسمی و اداری می باشند که برای این تحول، ده ها سال زمان می خواهد لیکن با استفاده از ظرفیت بسیج و مردم می توان این امر را طی دو یا سه سال به سرانجام رساند.

سردار نقدی در پایان بر استفاده از ظرفیت های بسیج برای تامین امنیت غذایی در کشور تاکید نموده و ادامه داد: امروز انجام این کار با استفاده از ظرفیت عظیم بسیج، جهادی بزرگ است که می توان نهضت علمی کردن کشاورزی را ایجاد کرده و به عنوان کوچکترین بسیجی درخواست می کنم در این خط مقدم مبارزه، همت و تلاش شود.

انتهای پیام

منبع : سپاه فتح استان ک-و-ب