استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با معاضدت وزراتخانه نیروهمه توان و تلاشمان را بکارمی بندیم تا منابع آبی استان بلا استفاده نماند.


استاندار گفت: با معاضدت وزراتخانه نیروهمه توان و تلاشمان را بکارمی بندیم تا منابع آبی استان بلا استفاده نماند.

دکترسیدموسی خادمی و حجت الاسلام بزرگواری نماینده کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده در دیدار با وزیر نیرو در تهران، افزود: کهگیلویه و بویراحمد ۲/۳ آب کشور را دارد اما بخش عمده آن به هدر می رود و بخشی هم که مهار شده عملا درصد کمی از آن مورد استفاده این استان است.

استاندار، به برنامه ریزی برای استفاد کوتاه مدت از آبهای استان با احداث سدهای کوچک و پمپاژ و برای دراز مدت ایجاد سدها و نیروگاههای متوسط و بزرگ تاکید کرد.

خادمی اظهار داشت: سدهای بزرگی چون چم شیر و تنگ سرخ را در دست اجرا داریم و برای فعالیت مجدد و شتاب بخشیدن به پیشرفت فیزیکی آنها نیاز به توجه بیشتری از سوی این وزارتخانه دارد.

استاندار، دراین دیداراز وزیرنیرو خواست تخصیص بیشتری از آب سد کوثربرای مصارف مختلف کشاورزی، شرب  و صنعت در اختیار این استان قرار دهد که قرارشد تا پایان بهمن ماه با تشکیل هیات کارشناسی این مسئله نهایی گردد.

خادمی، خواهان تخصیص آب از رودخانه مارون و سد چم شیرشد که مقرر گردید با تشکیل جلسات کارشناسی در استان و تهران این موضوع تا پایان اردیبهشت ماه تعیین تکلیف شود.

 استاندر، به مسئله سد صیدون در بخش دیشموک اشاره کرد و گفت: قرار شد، طرح مطالعات استانی در این رابطه تکمیل و ساختگاه سد مشخص وبه مرکز ارائه شود.

 خادمی، به موضوع مطالبات اداره کل امورآب استان از تصفیه خانه سد کوثر اشاره کرد و افزود: وزیر نیرو دستور لازم را در این خصوص صادر کرد.

ج/۲۳۸


منبع : سایت