یاسوج ۲۴: سید موسی خادمی در نشست ظهر امروز شورای برنامه‌ریزی و توسعه که موضوع الحاق روستاهای حریم به یاسوج یکی از دستور کارهای این نشست بود با اشاره به مهم بودن این دستور کار گفت: با این تصمیم یاسوج به یک ۲۰۰ هزار نفری تبدیل می‌شود.

کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه به دنبال تصمیمات شتاب‌زده در الحاق حریم شهر به شهر یاسوج نیستیم، افزود: باید از منطقه سرآبتاوه تا را مدیریت واحد کنیم تا در آینده دچار مشکل نشویم، مشاور طرح روش‌های اجرایی مدیریت را در قالب نقاط منفصل ببیند.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه فعلا قصد گسترش روستاها را به اراضی خالی نداریم، گفت: تأکید ما همچنان بر حفظ اراضی میانی است.

خادمی عنوان کرد: طبق قانون روستاهایی که در حریم شهرها هستند باید به نقاط منفصل شهری ملحق شوند که این اقدام قبلا برای مناطق انجام شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه طرح مطالعاتی برای الحاق روستاها به شهر یاسوج در حال انجام است، افزود: نحوه الحاق روستاها به شهر باید توسط مشاور دیده شود، ضمن اینکه مردم بر این اساس تصمیمی نگیرند.

وی تبدیل شدن منطقه مادوان به شهر را غیرقانونی دانست و عنوان کرد: تصمیمات شتاب‌زده و تابع فشارهای محلی اشتباه است که شهر مادوان در گذشته به همین دلیل به شهر تبدیل شد که این کار غیرقانونی بوده است.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: الحاق روستاها به شهر باید به درستی صورت گیرد و مردم نباید فعلا در این خصوص تصمیم بگیرند چرا که ممکن است اراضی در این مناطق به کاربری اداری، نظامی، کاربری فضای سبز و سایر کاربری‌ها تغییر داده شود./فارس