یاسوج۲۴: بر اساس آخرین اخبار رسیده، ، امروز به عنوان جدید در جلسه هیئت دولت معرفی و به عنوان استاندار لرستان از این استان می رود.

محمود زمانی قمی، از چهره های سیاسی اصلاح طلب است که در وابسطه به ، عضویت دارد.

این چهره سیاسی، پیش از این در اردی بهشت ۹۴ به عنوان استاندار مرکزی معرفی شده بود.

عضو هیئت رئیسه بنیاد باران پیش از این نیز در ‏۳ ‏مهر ۱۳۷۹ به‌مدت ۳ سال و ۸ ماه و ۲ روز در دولت اصلاحات استاندار استان ایلام بود.‏

زمانی قمی از ‏۵ تیر ۱۳۸۲ ‏به‌مدت ‏۲ سال و ۳ ماه نیز به‌عنوان استاندار چهارمحال و بختیاری منصوب شد.ه بود.

وی مدت کوتاهی نیز به عنوان مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در استان قم فعالیت داشته است.

معاونت سیاسی استانداری سمنان و همدان نیز از دیگر مسئولیت های استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد است.

زمانی قمی پیش از این و در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری مسئول امور استان‌های ستادهای را به‌عهده ‏داشت.‏

موافقان و مخالفان زمانی قمی در دوره انتصاب وی در استان مرکزی، از زوایای مختلفی به استانداری وی پرداختند.

برخی از نمایندگان استان مرکزی، از زمانی قمی به عنوان استانداری پرکار و اقتصادی یاد کرده اند که موفق شد وضعیت کار و اشتغال در این استان را بهبود بخشیده و صنعت مرکزی را ارتقا دهد.

اعلام احتمال معرفی زمانی قمی به عنوان استاندار جدید استان مرکزی، واکنش هایی را در بین احزاب و گروه های مختلف مردم این استان در پی داشت که منجر به تجمعات اعتراض آمیزی در این استان شده بود.

در میان اعتراض کنندگان، برخی چهره های میانه رو اصلاحات نیز به چشم می خورد که مشی تند سیاسی و ارتباط با فتنه ۸۸ از مهم ترین شعار های معترضین به استانداری محمودی قمی بوده است.

زمانی در حالی متهم به حمایت از فتنه ۸۸ است که قبول مسئولیتش به عنوان استاندار، ناقض این دیدگاه می باشد؛ دیدگاهی که در سال ۸۸ نظام را به تقلب در انتخابات و نامشروع بودن روند برگزاری انتخابات متهم کرده بود، نباید دارای مشروعیت سیاسی برای مدعیان این ادعا باشد.

لذا قبول مسئولیت توسط محمود زمانی قمی، این اتهام را از وی پاک می کند که یا از حامیان فتنه ۸۸ نبوده و یا اگر بوده، از گذشته خود پشیمان است وگرنه قبول مسئولیت استانداری در نظامی که متهم به تقلب شده است، امری عاقلانه به نظر نمی رسد، بلکه نگاهی منفعت طلبانه و سودجویانه به این افراد را در پی خواهد داشت.

به استاندار جدید توصیه می شود در استان کهگیلویه و بویراحمد نگاه سیاسی به این مسئولیت – با توجه به سابقه پر رنگ تر سیاسی – پاسخگوی نیاز های مردم استان سیاست زده و مستضعفی نیست که چوب سیاسی بازی برخی از مسئولین را طی سالهای اخیر خورده است و از قافله پیشرفت های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و صنعتی باز مانده است.