یاسوج ۲۴: عبدالرضا رحمانی‌فضلی قبل از ظهر امروز (۲۵ شهریورماه) در مراسم تودیع و معارفه ی استانداران سابق و جدید کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این چهار سال همراهی و همکاری خوبی در استان شما اتفاق افتاد که مردم با لطف خود بستری ایجاد کردند که استان در راه توسعه پیشرفت‌های قابل تقدیری داشته باشد.

وی افزود: اول از همه باید شاکر باشیم که شکر را همواره باید به عمل آورد و بالاتر از نعمت آزادی و حریت و امنیت، نعمت شکر است که باید در درونمان جاری و ساری باشد. 

گزیده ی صحبت های در زیر آورده شده است:

*مسوولان باید بدانند هر کاری می‌کنند در پیش مردم نیکی و در نزد خداوند این کارها باید ذخیره باشد که اگر این گونه شد، در کار خود موفق بوده‌ایم؛ چرا که همه باید در آخرت پاسخگو باشیم.

*قیامت از درونمان شروع می‌شود. اگر در جان و دلمان راضی باشیم؛ در قیامت هم از ما راضی خواهند بود.

* از نیروهای نظام و انقلاب و زجر کشیده و از جنس مردم است و در مجلس نماینده بوده و کار اجرایی کرده است و استانداردهای لازم را ایشان در حد خوب دارد، لکن زمانی موفق می‌شود که او را یاری دهیم.

*وقتی می‌گوییم نظام از اجزای مختلف تشکیل شده و هر کدام از این اجزا کار خود را انجام ندهد، موفقیتی به دست نخواهد آمد و این همدلی باید متناسب با نیات ما باشد؛ یعنی منافع مردم اولین و اصلی ترین نیت ما باشد.

*در «اقناع‌سازی» باید به مردم انگیزه هم بدهیم و مردم بدانند که این استان در حوزه مدیریتی و سایر حوزه‌ها وقتی موفق می‌شود که همه با هم اراده ی کار داشته باشند و همه ی سرمایه‌ها به کار گرفته شود.

*استاندارها را با توجه به شاخص های اصولی انتخاب می‌کنیم و بعد از موضوعاتی مثل متدین بودن در حوزه ی عملکردی، استاندار باید سیاست های دولت را قبول داشته باشد؛ چون مردم به برنامه‌های دولت و رئیس جمهور رای دادند.

*بعد از رأی اعتماد و تنفیذ، دیگر دولت مربوط به احزاب نیست؛ بلکه دولت جمهوری اسلامی است و برای ۸۰ میلیون نفر کار می‌کند و استاندار باید برای همه ی مردم وقت بگذارد و کار کند.

* از آقای احمدی می‌خواهیم که برای همه کار کنند و همه در چارچوب دولت موظف به خدمت هستیم و استاندار نیروی سیاسی ندارد و نقش پدری دارد و باید شان خود را حفظ کند.

* بحث توسعه‌گرا بودن مهم است و باید بدانیم که در کشور مشکل امنیتی نداریم، منتها اولویت اول ما بنا به خواست مردم امنیت نیست، بلکه مشکل فعلی کشور توسعه و اقتصاد و تولید و سرمایه‌گذاری است.

*رهبری با شناختی که از مشکلات دارند برای ما تعیین جهت می‌کنند و چندین سال است که روی اقتصاد تاکید دارند و اقتصاد مقاومتی بخشی از حوزه توسعه‌ای است که باید روی این موضوع متمرکز شویم، چرا که دشمن روی این موضوع متمرکز شده است.

*باید این پاشنه ی آشیل را حل کنیم و لذا استانداران باید اولویت خود را در استان‌ها روی همین موضوع قرار دهند که اقتصاد مقاومتی هم اولویت‌هایی دارد و رئیس‌جمهور هم به طور جدی پیگیر این موضوع است.

*استانداران باید قدرت هماهنگی داشته باشند و با گروه‌های سیاسی و قومی ارتباط برقرار کرده بین آن‌ها هماهنگی کند و برای این کار ویژگی‌هایی لازم است.

*با انتقام‌جویی و کینه‌ورزی نمی‌توان استانداری کرد و چه قدر خوب است آن‌هایی که دردها را به نیت خداوند در سینه ذخیره می‌کنند.

*وضعیت مالی کشور با کاهش نفت و بزرگ بودن دستگاه‌ها حل نمی‌شود و نمی‌توان با رشد ۸ درصدی بودجه به مقاصد خود برسیم لذا باید در استان‌ها جذب سرمایه شود.

*استاندار با سرمایه‌گذاران باید جلسه بگذارد و خارجی‌ها را دعوت کرده و با نهادها، دستگاه‌ها و سازمان‌های سرمایه‌گذار در ارتباط باشند.

*استاندار باید با تشکل‌های مردمی ارتباط برقرار کرده و به بسیج مسوولیت بسپارد تا در زمینه مبارزه با حاشیه‌نشینی و سایر آسیب‌ها ایفای نقش کنند و با روحانیت و هنرمندان تعامل سازنده داشته باشد.

*در همه جا انتخابات‌ها خوب بود و نیاز به مشارکت متشکل مردم در حوزه‌های مختلف داریم و در حوزه ی سیاسی باید نشاط و مشارکت سیاسی را داشته باشیم و استاندار باید قدرت تعامل با همه جریانات سیاسی را داشته باشد و من خودم چنین تعاملی دارم و دیدیم که خانه احزاب مشکلش بعد از چند سال حل شد.

*اول انحراف و جهالت این است که خود را بی‌نیاز از دیگران بدانیم و خود را عالم مطلق بدانیم؛ لذا باید از تجارب دانشگاهیان و بخش خصوصی و سایرین استفاده کرد.

*استانداران در حوزه بانوان و جوانان باید بتوانند از آن ‌ها استفاده کرده و همچنین ۵ سال سن مدیریت‌ها را پایین بیاوریم./فارس