یاسوج ۲۴: 

یک منتخب پنجمین دوره شورای شهر یاسوج گفت: تغییر شهردار و اصلاح اولویت شورای پنجم است.

محمدرحیم دهراب­پور ضمن تقدیر و تشکر از حضور حداکثری مردم استان به پای صندوق­های اخذ رای افزود: رای مردم باعث تقویت اقتدار جمهوری اسلامی ایران، بیمه کردن انقلاب و افزایش ضریب امنیت در جامعه است.

وی در خصوص برنامه­ های خود بیان کرد: ۴۵مورد برنامه را در نظر گرفته که امیدوارم طی ایام خدمت خود به شهروندان این برنامه­ها را اولویت­بندی کرده و آنها را به مرحله عمل برسانیم.

این منتخب شورای شهر یاسوج خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم در همه محورهای فرهنگی، اقتصادی، و حتی محورهای آموزشی و بهداشتی با توکل بر خدا و حمایت مردم شهر یاسوج را که در قلب طبیعت قرار دارد، زیبایی ببخشیم.

این منتخب پنجمین دوره شورای شهر یاسوج عنوان کرد: شهر یاسوج موقعیت­هایی دارد که بالقوه برخوردار اما بالفعل برخوردار نیست و باید این شهر بالفعل به گونه­ ای مدیریت شود که با طبیعت غنی که دارد، سنخیت داشته باشد. به طور کلی شهر یاسوج آنگونه که باید مطلوب نظر نیست.

دسترسی به آبشار یاسوج برای گردشگران به خوبی امکان­پذیر نیست

دهراب­پور تاکید کرد: شهر یاسوج با این وجود که قدمتی ۵۰ساله دارد اما برخی از امکانات آن به همان سالهای اول برمی­گردد و برخی از مشکلات همان سالهای اول را هنوز دارد.

وی گفت: شاخص اصلی شهر یاسوج در زمینه گردشگری آبشار آن است اما متاسفانه هنوز دسترسی به آن برای گردشگران به خوبی امکان­پذیر نیست. باید این منطقه را که شاخص اصلی این شهر و به نوعی منبع درآمد پایدار برای این شهر است را از این حالت خارج کنیم.

این منتخب پنجمین دوره شورای شهر یاسوج افزود: در دوره­های دوم و سوم که عضو شورای شهر یاسوج بودم، تلاشم این بود که باید امکانات در تمام نقاط شهر به صورت یکسان توزیع شود و حتی اعتقادم بر این بود که این توزیع امکانات از مناطق حاشیه­نشین شهر شروع شود تا مرکز برسد چرا که مستحق اصلی حقوق شهروندی این قشر از شهر هستند اما اکنون امکانات در شهر یاسوج به صورت متوازن نیست و تلاش بر این است که امکانات در شهر به صورت یکسان توزیع و از بافتهای جدید شهر شروع شود.

دهراب­پور بیان کرد: انسان عاقل باید سعی کند تا امروزش بهتر از دیروز و فردایش بهتر از امروزش باشد تا در عرصه خدمت به مردم به موفقیت برسد. معتقدم حرکت مردم در انتخاب شوراهای دور پنجم شهر یاسوج معنادار بود و تحقق حرکت، قیام و استقامت برای خدا، تلاش برای مردم است.

سرانه­ ها و خدمات برای همه شهروندان یکسان توزیع نشده است

وی خاطرنشان کرد: باید پیگیری و تحقق برنامه­های شورای قبلی و عملی کردن سیاست­گذاری و کارهای به جا مانده آنها از وظایف شورای دور پنجم باشد.

این منتخب پنجمین دوره شورای شهر یاسوج تصریح کرد: خدمات که بخشی از آنها توسعه فضای سبز در شهر یاسوج به صورت عادلانه نیست، سرانه­ها به طور کلی اجرا شده و جاهایی که مردم بیشتر استحقاق دارند خدماتی مانند میادین ورزشی برای محلات پارکهای محله­ای برای همه شهروندان یکسان توزیع نشده است. فراهم کردن خدمات فضای سبز و امکانات ورزشی برای محله­های مختلف شهر یاسوج یکی دیگر از برنامه­های بنده به عنوان عضو دور پنجم شورای این شهر است.

دهراب­پور ادامه داد: شورا یک نهاد مردمی است و در واقع در ارتباط با همه دستگاه­ها می­تواند به مردم خدمت­رسانی کند گاهی اوقات جایگاه شوراهای شهر یک جایگاه مدیریت عموم در زمینه احقاق حق مردم و خدمت­رسانی به آنهاست.

وی عنوان کرد: مدیریت شهری تنها شهرداری نیست بلکه استانداری، راه و شهرسازی، دفتر فنی، شرکتهای خدمات­رسان همه باید دست به دست هم دهند و برای خدمات­رسانی مطلوب به شهروندان تلاش کنند.

تیم شهرداری یاسوج احیاء می شود

این منتخب پنجمین دوره شورای شهر یاسوج تاکید کرد: در دوره­های دوم و سوم شورای شهر یاسوج توانستیم دو رشته ورزشی والیبال و فوتبال را راه­اندازی کنیم. آن چیزی که باعث شد شهر یاسوج نه تنها در کشور بلکه در دنیا در رسانه­ها مطرح و معرفی شود، کسب موفقیت­هایی توسط تیم فوتبال شهرداری یاسوج بود و شاید می­توان گفت این تیم فرصتی ایجاد کرد تا شهر یاسوج به عنوان “پایتخت طبیعت ایران” شناخته شود.

دهراب­پور گفت: هویت­ بخشی علمی از طریق توسعه دانشگاهها، گردشگری با استفاده از منابع خدادادی و طبیعی و کارهای ورزشی با استفاده از استعدادهای جوانان و تیم­های ورزشی سه مورد از مولفه­هایی هستند که بنده در سر لوحه کار تبلیغاتی خود قرار داده بودم.

وی افزود: تیم شهرداری یاسوج یک تیم استانی بود و تنها متعلق به شهر یاسوج نبود بلکه متعلق به تمام استان کهگیلویه و بویراحمد بود، یکی از مصوبات دوره­های دوم و سوم شورای شهر یاسوج استعدادیابی و شکوفایی استعدادهای این تیم بود که طی این دوره نیز در نظر داریم که این حرکت را احیا و به آن شکل دهیم و سازمان فرهنگی-ورزشی را در شهرداری یاسوج فعال و تمام رشته­های ورزشی را با توجه به امکانات موجود برای آنها فرصت ایجاد کنیم.

این منتخب پنجمین دوره شورای شهر یاسوج بیان کرد: ان­شاءالله طی کارهای کارشناسی شده و برنامه­ریزی­های دقیق تیم شهرداری یاسوج را احیا خواهیم کرد که البته این امر کمک مسئولین و متولیان امر را می­طلبد.

نبود سینما خلاء فرهنگی برای شهر یاسوج

دهراب­پور خاطرنشان کرد: باید اعتراف کنیم که شهر یاسوج در بحث کارهای فرهنگی که یکی از این کارها سینما است، نمره خوبی نگرفتیم و تنها سینمای شهر یاسوج تعطیل شد. جای دیگری که در دوره اول شورای شهر برای ساخت سینما در نظر گرفته شده بود، هم­چنان به حالت اولیه باقی و این یک خلاء و نقص در زمینه فرهنگی برای شهر یاسوج است.

وی تصریح کرد: در دور سوم شورای شهر یاسوج دنبال این بودیم که سینمای سالم را که شهرداری به صورت مشارکتی با بخش خصوصی وارد شده بود بخشی از آن به عنوان سینمای شهر باشد، اما اکنون اطلاع دقیقی ندارم که این مسئله رعایت شده باشد یا نه. دنبال این هستیم که اگر حتی این جا فراموش شده باشد، دوباره سینمای یاسوج را احیا کنیم.

این منتخب پنجمین دوره شورای شهر یاسوج ادامه داد: متاسفانه بافت اولیه این شهر به گونه­ای است که هیچ گاه فکر توسعه این شهر نبوده­اند و این بافت برای همان جمعیت اولیه ساخته شده است. همچنین تمرکز جمعیت و امکانات این شهر باعث شده است تا هر روز بر مشکلات ترافیک شهر یاسوج افزوده شود. باید خدمات از یک نقطه شهر به جاهای دیگر شهر کشانده شود و نقطه مرکزی نیز به صورت کارشناسی از طریق شورای ترافیک اصلاح شود.

دهراب­پور در خصوص ترافیک شهر یاسوج عنوان کرد: بر اساس اولویت­بندی می­توان گفت هر مشکلی از جمله ترافیک، فضای سبز، سرانه، مشکلات ورزشی و غیره جای خود را دارد، حتی می­توان گفت اخذ عوارض از کسبه­ها و ساخت و سازهای مختلف آنگونه که باید و شاید کارشناسی شده نیست و در آن تبعیض وجود دارد و به طور کلی بخشی از مشکلات شهر یاسوج به گونه­ایست که شهروندان را ناراضی کرده است که باید این مشکلات را اولویت­بندی، کاهش و رفع کنیم.

وی تاکید کرد: به ترکیب شورای دور پنجم شهر یاسوج خوش­بین هستم تلاش می­شود در این دور مسائل سیاسی، شبه­سیاسی و قومیتی را در شورا و شهرداری دخالت ندهیم و دست همه نیروهای فعال سیاسی و مردمی را می­بوسیم که در این زمینه به ما کمک کنند تا این مجموعه در جهت خدمت به مردم حرکت کنند و مسائل و سلیقه­های سیاسی را در این مجموعه دخالت ندهند.

این منتخب پنجمین دوره شورای شهر یاسوج گفت: تنها به حقوق مردم، خدمت به مردم و کار برای مردم فکر می­کنم و هیچگاه مسائل سیاسی را در مسائل کاری خود دخالت نمی­دهم. حرکت مردم در این دوره از انتخابات معنادار بود که به دنبال تغییر و اصلاح مدیریت شهرداری هستند.

تغییر و اصلاح شهرداری اولویت شورای پنجم است

دهراب­پور در زمینه ابقاء شهردار فعلی و یا انتخاب شهردار جدید عنوان کرد: بنا به خواست مردم تغییر و اصلاح شهرداری اولویت اول است و اکثریت اعضای شورا نیز این نظر را دارند. از آنجایی که بازوی قوی شورا برای سیاست­گذاری­ها و مدیریت شهری با محوریت شهرداری است به دنبال انتخاب شهرداری شایسته و خدمت­رسان مردم هستیم.

وی با بیان اینکه ۳۰گزینه­ برای شهرداری وجود دارد، تاکید کرد: اکنون در حال مطالعه برای انتخاب شهردار هستیم که گزینه مورد نظر را با توجه به یکسری آیتم­ها، شاخص­ها و سوابق کاری آنها شناسایی کنیم. شهردار باید کسی باشد که دارای سه ویژگی توانمندی بر اساس دانش و تجربه، تعهد و دلسوز مردم باشد.

این منتخب پنجمین دوره شورای شهر یاسوج با بیان اینکه خبرنگاران سربازان عرصه آگاهی بخشیدن و اطلاع رسانی به جامعه هستند، تصریح کرد: رسانه­ها رسالت انبیاء را بر عهده دارند و بنده خود خیلی به رسانه­ ها معتقدم. یکی از اهدافی نیز که دارم، به دست گرفتن کمیسیون فرهنگی برای کمک به رسانه­هاست.

ایجاد خانه مطبوعات در یاسوج

دهراب­پور اضافه کرد: یکی از اولویتهای کمیسیون فرهنگی شواری دوره پنجم ایجاد خانه رسانه و مطبوعات در شهر یاسوج به عنوان مکانی مشترک برای همه رسانه ها است تا یک نماد رسانه و مطبوعاتی را همانند سایر کارهای دیگر نظیر یادمان هشت سال دفاع مقدس و خانه مهر در این شهر داشته باشیم.