ظهر امروز در جمع خبرنگاران به برگزاری در اشاره و اظهار کرد: امسال نیز همانند سال گذشته ۳ هزار دانشجو را به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام خواهیم کرد.

مسئول افزود: ثبت‌نام این اردوها از ۲۲ بهمن آغاز شده و تا ۲۸ بهمن ادامه خواهد داشت.

وی مدت این اردوها را سه روز اعلام کرد و گفت: در برگزاری اردوهای ، سپاه فتح، روسای دانشگاه‌ها و بسیج دانشجویی همکاری‌های بسیار خوبی دارند که امید است با تداوم این همکاری‌ها، امسال نیز بتوانیم با اثرگذاری بیشتر تعداد ۳ هزار دانشجوی کهگیلویه و بویراحمدی را به این مناطق جنگی اعزام کنیم.

مثنوی با بیان اینکه این تعداد دانشجو در قالب ۹ کاروان از چهارم تا ۲۷ اسفند اعزام می‌شوند، ابراز داشت: یادمان شهدای هویزه، یادمان شهید چمران، یادمان شلمچه، فکه و طلائیه از جمله یادمان‌هایی هستند که مورد بازدید دانشجویان قرار می‌گیرد.

مسئول بسیج دانشجویی از برنامه‌های متنوع و با کیفیت در این اردوها خبر داد و ابراز داشت: کرسی‌های آزاداندیشی، ترویج سبک زندگی شهدا، حلقه‌های صالحین و پاسخ به شبهات دانشجویی بخش از برنامه‌هایی است که در طول این اردوها انجام خواهند شد.

وی با بیان اینکه راهیان نور یک رزمایش بزرگ فرهنگی است، ادامه داد: راهیان نور به تربیت نیروی انسانی هم‌طراز با انقلاب اسلامی تربیت کرده که شاید هیچ دانشگاهی قادر به این کار نباشد.

مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری بعد از دفاع مقدس، راه‌اندازی اردوهای راهیان نور ارزشمندترین کارهای فرهنگی در بسیج بوده که باید قدر آن را بدانیم و از همه ظرفیت‌های آن استفاده کنیم.

وی راهیان نور را تداعی‌کننده رشادت‌ها و شجاعت‌های دفاع مقدس دانست و گفت: دفاع مقدس ۳۵ سال است که به طول انجامیده و دفاع همچنان باقی است.

مثنوی ابراز امیدواری کرد: با کمک همه دستگاه‌ها، آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و سپاه فتح بتوانیم که این اردوها را امسال نیز با موفقیت و اثرگذاری بالا در حوزه سخت‌افزار و نرم‌افزار برگزار کنیم.

 

منبع : فارس نیوز