رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران از ارائه ۲۵۲ هزار نفر ساعت آموزش به کارآموزان این مرکز از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

سید یدالله افضلی امروز در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار فارس در اظهار کرد: در گذشته مهارت‌های شغلی در حین کار کسب می‌شد اما امروزه و با صنعتی شدن جوامع، توسعه روش‌ها، ابزار و پیچیدگی مهارت‌ها، شیوه استاد و شاگردی منسوخ شده است.

وی با اشاره به تاریخچه فنی و حرفه‌ای گچساران افزود: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گچساران در سال ۵۴ با نام صندوق کارآموزی در پنج رشته تراشکاری، لوله‌کشی، جوشکاری، بنا‌کار ساختمان و برق ساختمان در یک سوله و با فضای کلی پنج هزار متر مربع فعالیت خود را آغاز کرد.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران تصریح کرد: این مرکز در سال ۶۲ با ادغام صندوق کارآموزی و کانون تعلیمات حرفه‌ای با هدف تربیت نیروی انسانی ماهر مورد نیاز گچساران تغییر نام داد.

وی تاکید کرد: مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران هم‌اکنون با پذیرش کارآموزان روستایی و شهرستان‌های همجوار به صورت شبانه‌روزی با مساحتی افزون بر پنج هکتار و فضای آموزشی پنج هزار متر مربع در ۱۵ رشته آموزشی فعالیت می‌کند.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران تعداد کل کارآموزان این مرکز را افزون بر ۲ هزار و ۱۶۳ نفر عنوان کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون افزون بر ۲۵۲ هزار و ۴۷۱ نفر ساعت به کارآموزان در رشته‌های مختلف آموزش ارائه شده است.

افضلی از پذیرش رایگان کارآموز در رشته‌های مختلف فنی و حرفه‌ای خبر داد و یادآور شد: مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران در رشته‌هایی از جمله جوشکاری، تراشکاری، فرزکاری، ابزارتیزکنی، درودگری، کابینت‌سازی چوبی و تعمیرکار اتومبیل‌های سواری بنزینی کارآموز می‌پذیرد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۱/م۲۰

منبع : فارس نیوز