مهمترین سوالی که در رابطه با وضعیت نامطلوب این زمین به ذهن ها خطور میکند این است که وظیفه اداره کل ورزش و جوانان استان در رابطه با احیای اماکن ورزشی و حفظ و نگهداری اماکن وزشی چیست؟

اداره ورزش و جوانانی که متولی ورزش استان نیست(بخش اول)

توضیح؛ مطلبی که می‌خوانید از سری یادداشت‌های بینندگان ما است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. خوانندگان می‌توانند در مورد نقد یا تایید این مطلب یادداشت خود را بنویسند.
ورزشگاه تختی یاسوج سه شنبه اول بهمن ماه نود و دو میزبان یک بازی از سری رقابت های لیگ دسته اول کشور بین شهرداری یاسوج و استقلال اهواز بود در یک زمین کاملا ناهموار که بیشتر به پیست اسکی شباهت داشت تا زمین فوتبال.
ایتکه چرا وضعیت این زمین به این شکل بود را باید از مسئولانی پرسید که در طی این همه مدت از یک روز قبل از این بازی به شکل جدی  به فکر احیای ان افتادند و باید بسیار تشکر کرد از ناظرانی که خیلی سخت گیری برای لغو بازی نکردند هر چند در این بین نباید از تلاشهای فراوان حمزه دامیده قائم مقام باشگاه شهرداری یاسوج و همکاری های پرویز موسوی رئیس هییت فوتبال استان و کرامت موسوی دبیر این هییت در تلاش برای برگزاری این دیدارچشم پوشی کرد.
مهمترین سوالی که در رابطه با وضعیت نامطلوب این زمین به ذهن ها خطور میکند این است که وظیفه  اداره کل ورزش و جوانان استان در رابطه با احیای اماکن ورزشی و حفظ و نگهداری اماکن وزشی چیست ؟
حدود سه سال است که ورزش در استان بطور محسوسی سیر نزولی را طی میکند بطوریکه کمتر اتفاق میافتد که حتی یک هییت ورزشی از همکاری این اداره کل خشنود باشد و اگر دو نهاد نفت و گاز گچساران و شهرداری یاسوج دست از تیمداری میکشیدند معلوم نبود چه بلایی بر سر ورزش این استان نازل میشد.

varzeshgah
تاسف بارترین نکته این  وضعیت بدون شک سکوت مسئولان گرامی در این زمینه است .در شگفتیم که همین مدیران در صورت کسب مقام توسط ورزشکارانی که توسط نفت و گاز گچساران و شهرداری یاسوج حمایت مالی میشوند فورا جلسه فوق العاده تشکیل میدهند و از موفقیت و عملکرد مثبت شان سخن میگویند و همه چیز را تحت کنترل خویش در میاورند حالا این تقاضای زیادی است که در هنگام بارش برف با کشیدن یک لایه پلاستیکی زمینی را که خود به مزایده اجاره  اماکن ورزشی گذاشته اند  و از این طریق برای وزارت ورزش درامد کسب نموده اند ازآ سیب نجات دهند .ایا این درخواست غیر منطقی است؟
تنها مسئله ای که طی این چند سال مدیران محترم ورزش و جوانان را سرگرم کرده پروژه ورزشگاه ۱۵ هزار نفریست که هر ۲ یا ۳ ماه یکبار نوید بهره برداری از این ورزشگاه را طی دو ماه اینده میدهند اما چیزی که ما شاهد هستیم پیشرفت حداکثر ۵ درصدی طی دو سال اخیر است.
بدون شک جواب مدیران محترم برای  نگهداری غیر اصولی ورزشگاه تختی  کمبود اعتبار و بودجه است در صورتیکه همه ما میدانیم در حال حاضر استان یکی از کم کارترین حوزه های اداری استان است این در حالیست که با یک حساب سر انگشتی با حذف یک سری از هزینه های اضافی در ان اداره کل میتوان به این مهم جامه عمل پوشاند. که از جمله این هزینه ها که صدای روسای هییت های ورزشی را هم دراورده میتوان به واگذاری سوییت های متعلق به هییت های ورزشی استان که از سوی این اداره کل به کارکنان ورزش و جوانان استان جهت سکونت واگذار شده و جالب اینکه حتی هزینه ای مصرفی اب و برق و گاز این سوییت ها  توسط پرداخت میشود اشاره کرد هر چند در سلامت کاری مدیر کل ورزش و جوانان استان هیچ شکی نیست ولی ایراد را باید جای دیگری جستجو کرد.همانها و همانجایی که انتخاب  اغلب روسای هییت های ورزشی به یک داد و ستد تبدیل شده وبه نحوی که از میان این روسا کمتر کسی را میتوان یافت که  پست یا منصبی در ادارات استان نداشته باشدو یا اقوامی از برخی از کارکنان این اداره نداشته باشند و یا هم نمایندگانی از شورای شهر  نباشند و چنانچه این مدیران میتوانستند با استفاده از نفوذ خود بودجه ای به هییت های مربوطه ترزیق کنند که مقبول بود ولی با این وضعیت این سوال پیش میاید که فلسفه انتخاب این دوستان که برخی از انان  حتی کمترین تخصصی در زمینه ورزشهایی که رئیس هییت ان شده اند ندارند برای مدیریت هییت های ورزشی  چه بوده است و این سوال پیش میاید که در کدام اساسنامه فدراسیون های ورزشی کشور قید شده که روسای هییت های ورزشی استان ها حتما باید مدیر کل و یا از مدیران دیگر ادارات باشند و چرا از ورزشکارانی که خاک خورده این رشته های ورزشی هستند و حداقل تخصص های لازم را در این زمینه دارند استفاده نمیشود.

منبع :