شهردار لنده گفت: شورای اسلامی و شهرداری لنده در راستای حمایت از کارهای فرهنگی و هنری ۳۰۰۰ متر زمین برای ساخت و احداث مجتمع فرهنگی هنری لنده اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از لنده، محمدتقی تقی‌زاده پیش از ظهر امروز در حاشیه اختتامیه نهمین همایش سوگواره استانی تعزیه اظهار داشت: حمایت از هنرهای دینی و اسلامی باید مورد توجه مسئولان بوده و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های درستی و مناسبی را طراحی کنند.

وی افزود: قدمت تاریخی و دینی شهرستان لنده در اجرای برنامه‌های دینی از جمله هنر تعزیه بر هیچ کس پوشیده نیست و گوی سبقت را از سایر مناطق ربوده است.

شهردار لنده گفت: سبقت گرفتن شهرستان لنده تنها در هنر تعزیه نبوده بلکه در دوران دفاع مقدس نیز این سبقت‌ها به قوت خود باقی بوده به گونه‌ای که بیش از ۸۸ فرزند خود را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

تقی‌زاده یادآور شد: شورای اسلامی و شهرداری لنده در راستای حمایت از گروه‌های هنری از جمله تعزیه بیش از ۳ هزار متر زمین برای احداث مجتمع فرهنگی و هنری اختصاص داده است.

وی افزود: با توجه به این‌که شهدای شاخص استان معرفی شده‌اند و شهرستان لنده و ایل بزرگ طیبی در این مجموعه شهید هدایت‌الله طیب را داشته از مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های کهگیلویه و لنده خواهانیم که نام مجتمع را به یاد شهید طیب نامگذاری کنند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۳/ط۲۰

منبع : فارس نیوز