۲۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام در کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شده است.

به گزارش یاسوج۲۴،معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با بیان اینکه این اعتبار برای طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت کاری تخصیص داده شده است گفت:هم اکنون ۴۰۰ طرح در استان شناسایی شده که تلاش می‌شود با اختصاص این اعتبار طرح‌های مورد نظر به بهره برداری برسند.
گوهرگانی با بیان اینکه دولت شرایط را برای رونق اقتصادی و سرمایه گذاری در استان تسهیل کرده است افزود:متولیان امر در استان با پرداخت تسهیلات و حمایت‌های جانبی در صدد تحقق اهداف اقتصادی دولت هستند.
وی با بیان اینکه ایجاد فرصت‌های شغلی، تولید و رونق بیشتر به هماهنگی دستگاه‌ها و بانک‌های عامل بستگی دارد خواستار اهتمام بیشتر برای این مهم شد.
گوهرگانی همچنین از تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار ویژه‌ی مشاغل روستایی و عشایری خبر داد و ابراز امیدواری کرد با این اعتبار شاهد رونق اقتصادی در روستا ها‌ی استان باشیم.
دیودیده رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان هم گفت:امسال با پرداخت بیش از سه میلیاردو ۶۰۰ میلیون تومان از محل تسهیلات رونق تعدادی از واحد‌های راکد وارد چرخه‌ی تولید شدند.
وی ابراز امیدواری کرد تا پایان سال مالی ۹۷ گره از مشکلات مالی ده واحد تولیدی دیگر گشوده شود.
، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج هم خواستار موافقت بانک‌های عامل با دادن مهلت به سرمایه گذاران شد و گفت:برخی واحد‌های تولیدی چنانچه حمایت نشوند برای پرداخت حقوق و دستمزد کارگران به مشکل بر خواهند خورد.
در این نشست مشکلات ۶ واحد تولیدی از جمله تامین سوخت، ضمانت نامه تسهیلات و چگونگی استقرار خطوط جدید تولیدی در این واحد‌ها بررسی و راهکار‌های لازم ارائه شد.

 

انتهای پیام/ح