یاسوج ۲۴: پژمان نیک‌اقبالی در نشست کارگروه ساماندهی گلزار شهدای کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی عمرانی و خدمات رسان که پروژه‌های بیش از یک میلیارد تومانی در کنار و یا نزدیک گلزارهای شهدا دارند، موظف به ساماندهی هستند.

وی با تاکید بر اینکه برخی از گلزارهای شهدای استان وضعیت مطلوبی ندارد، عنوان کرد: کارگروه ساماندهی گلزارهای شهدا، دستگاه‌های اجرایی عمرانی و خدمات رسان از جمله راه و شهرسازی و بنیاد مسکن در تعریف پروژههای بزرگ خود نزدیکترین گلزار شهدا به پروژه مورد نظر را نیز ساماندهی کنند.

نیک‌اقبالی خواستار اجرایی شدن مصوبات کارگروه ساماندهی گلزار شهدا شد و ابراز کرد: در این زمینه هیچ‌گونه وعده‌ای از مدیران پذیرفتنی نیست زیرا ساماندهی گلزار شهدا بر سایر امورات اولویت دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اعتبارات تخصیصی این استان به صورت ۲۱ درصد نقدینگی و ۲۹ درصد اسنادی بوده که انتظار می‌رود سندها و برنامه‌ها ادارات بر این اساس پیش بینی و برنامه ریزی شود.

نیک‌اقبالی خواستار پیگیری به جد مصوبات کارگروه ساماندهی گلزار شهدای استان شد و گفت: تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی نسبت به ساماندهی گلزار شهدا بی تفاوت نباشند و این مهم را جزو اولیت‌‌های خود بدانند.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های خدمات رسان از جمله شرکت‌های برق، آب و گاز موظف به ارائه خدمات به گلزارهای شهدا مطابق قانون هستند و در صورت هرگونه کم‌کاری منتظر پاسخ قانع کننده مدیریت ارشد استان باشند./تسنیم