استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: آنچه که به عنوان ارزش‌ها از آن یاد می‌شود تنها مربوط به دوران دفاع مقدس نیست بلکه ارزش‌هایی که قبلا وجود داشته که باید نسبت به حفظ آن‌ها تلاش و اقدام به بازتولید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، سید موسی خادمی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار کرد: امیدواریم همواره شاهد نشر برجسته ارزش‌های دفاع مقدس در باشیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر این‌که ارزش‌های دفاع مقدس جدا از انقلاب اسلامی نیست، اذعان کرد: ارزش‌های محوری انقلاب اسلامی کار برای رضای خدا، اطاعت از ولایت فقیه، رهبری و روحانیت و استقلال است که همین ارزش‌ها در دوران دفاع مقدس وجود داشت و وظیفه همگان احیای ارزش‌های آن دوران است.

خادمی به خیانت‌های استکبار در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: نقش استکبار و دشمنان در دوران دفاع مقدس علیه نظام جمهوری اسلامی مشخص و واضح بود که در حال حاضر نیز با تهاجم فرهنگی سعی بر ضربه زدن به انقلاب و نظام دارند، از این‌رو امروز بیش‌ از پیش نیازمند تبیین و تبلیغ ارزش‌ها در جامعه هستیم.

وی با تاکید بر این‌که ارزش‌ها مربوط به دوران و زمان خاصی نیست، گفت: ارزش‌های دوران دفاع مقدس باید همواره بازتولید و در سطح جامعه ترویج و تبیین شوند.

مسئول ارشد اجرایی در کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر این‌که انسجام و وحدت در دوران دفاع مقدس یک اصل اساسی و مهم بود و در برهه کنونی مهمتر، گفت: با همکاری، هماهنگی و انسجام تمام باید در حفظ ارزش‌ها کوشا باشیم و نسبت به نشر آن‌ها در جامعه تلاش لازم صورت گیرد.

خادمی ضمن تاکید مجدد بر ضرورت بازتولید ارزش‌های دوران دفاع مقدس گفت: در دوران دفاع مقدس نشر ارزش‌ها به گونه‌ای دیگر بوده و امروز نیز تنها محیط آن فرق کرده و باید نسبت به ترویج و نشر ارزش‌های آن دوران تلاش مضاعفی صورت گیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد توجه به بعد فرهنگی و اقتصادی را امری مهم عنوان کرد و گفت: آنچه که به عنوان ارزش‌ها از آن یاد می‌شود تنها مربوط به دوران دفاع مقدس نیست بلکه ارزش‌هایی که قبلا وجود داشته باید نسبت به حفظ آن‌ها تلاش و اقدام به بازتولید کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: رزمندگان در دوران دفاع مقدس با تمام وجود در مقابل حربه‌های دشمنان برای مقابله با ورود به خاک میهن اسلامی ایستادگی کردند و با خون خود در جبهه‌های جنگ فرهنگ ایثار و شهادت را نهادینه کردند از این‌رو  وظیفه همگان است با ارج نهادن به مقام شامخ شهدا ادامه دهنده راه آن‌ها و ترویج ارزش‌ها باشیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت حفظ و نشر ارزش‌ها در جامعه تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود کلیه نهادها و دستگاه‌ها و آحاد مردم خود را در برابر ارزش‌ها مسئول بدانند و در راستای ترویج و بازتولید کردن این ارزش‌ها تمام تلاش خود را به کار گیرند.

 در ادامه این مراسم از خدمات سرهنگ حسن بدخشان‌نژاد قدردانی و سرهنگ درفشی به عنوان مدیرکل جدید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان برگزیده شد.

به گزارش فارس در این مراسم طی حکمی از سوی رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دوران دفاع مقدس، سید موسی خادمی به سمت رئیس مرکز فرهنگی دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/ط۳۰

منبع : فارس نیوز