فرمانده سپاه ناحیه گچساران از اجرای ۴۰ ویژه‌برنامه به مناسبت هفته بسیج در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، جهانگیر انصاری پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج برگزار شد، اظهار کرد: همزمانی هفته بسیج مستضعفین با دهه دوم محرم نشان از تأسی و الگو گرفتن بسیج از محرم و عبرت‌های عاشورا بوده و بسیجیان باید از این ایام نهایت استفاده و بهره را ببرند.

وی با اشاره به برنامه‌های هفته بسیج در گچساران افزود: شعار امسال این هفته « بسیج پیشتاز حماسه و خدمت » بوده و برنامه‌های این هفته در قالب این شعار انجام می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران افزود: برنامه‌های متنوع فرهنگی، عقیدتی، پزشکی در طول هفته بسیج در نظر گرفته شده که توسط پایگاه‌های مقاومت و حوزه‌های بسیج این شهرستان برگزار می‌شود.

انصاری افزود: در طول هفته بسیج بیش از ۴۰ برنامه در پایگاه‌های مقاومت و حوزه‌های بسیج این شهرستان برگزار می‌شود.

حضور مقتدرانه بسیج در عرصه‌های مختلف

وی با بیان این‌که نخستین روز هفته بسیج از ۳۰ آبان‌ ماه با شعار بسیج، ایثار و شهادت آغاز می‌شود، گلباران و غبارروبی مزار شهدا، برگزاری یادواره شهدای فرهنگی، سرکشی از خانواده‌های شهدا و برگزاری دعای کمیل را از برنامه‌های هفته بسیج در نخستین روز این هفته برشمرد.

انصاری با اشاره به حضور بصیرت‌مندانه و مقتدرانه بسیجیان در عرصه‌های مختلف تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران، انقلابی شرافتمندانه و دفاع از عدالت و حق بود و این انقلاب نشأت گرفته از فرهنگ عاشورایی است که جرقه آن توسط حضرت امام خمینی (ره) زده شد.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران بسیج، ولایت و انتظار را شعار دومین روز از هفته بسیج عنوان کرد.

انصاری گفت: برگزاری دعای ندبه، مسابقات ورزشی، برپایی ایستگاه‌های سلامتی در مصلی و حضور بسیجیان در نماز عبادی، سیاسی جمعه و میثاق حلقه های صالحین در نماز جمعه از برنامه‌های دومین روز هفته بسیج در گچساران است.

انتهای پیام/۸۲۰۱۴/ح۳۰

منبع : خبرگزاری فارس