مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح نماد در ۱۴۷ آموزشگاه استان کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود.

به گزارش یاسوج۲۴؛ هادی زارع‌پور (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان)را تشریح کرد و گفت: این طرح با حمایت سازمان امور اجتماعی شورای فرهنگی و ۹ دستگاه اجرایی با توجه به آسیب‌های اجتماعی و با رویکرد پیشگیری از بروز این آسیب‌ها تدوین و در حال اجرا است.

 

وی با بیان اینکه معلمان کارگزاران حوزه تربیت دانش‌آموزان هستند،  اظهار کرد: وقتی معلمی یا مشاوری نشانه‌های افسردگی،پرخاش و اعتیاد را در وجود دانش آموزی می‌بیند باید بداند چگونه در این موضوع دخالت کند و بداند این موضوع نیازمند آموزش است که طرح نماد مهارت‌های لازم در این خصوص را به معلمان منتقل می‌کند.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان هم گفت: ارائه خدمات توانمندسازی و حمایتی در زمینه آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر با رویکرد تاب آوری به دانش‌آموزان لازم توجه و اجرا است.

 

فریبا حسینی افزود: تلاش ما این است که دانش آموزان تخت پوشش طرح نماد در برابر آسیب‌های اجتماعی توانمند شوند.

 

وی گفت: هدف کلی این طرح را توانمند سازی دانش‌آموزان و مقابله با آسیب‌های اجتماعی از طریق مداخله به موقع و موثر با استفاده از رویکرد پیشگیری رشد مدار خواهد بود.

 

رئیس اداره آسیب‌های اجتماعی گفت: دانش آموزان در این طرح با ارائه آموزش‌های لازم،مستمر و تاثیرگذار همزمان با والدین و کارکنان مدارس توانمند می شوند.

 

ابراهیم رستار افزود: آموزش‌های پایه‌ای در زمینه پیشگیری از رفتارهای پر خطر،آسیب‌های اجتماعی و ایجاد نظام شناسایی دانش آموزان آسیب پذیر با چک لیست‌های منظم و علمی را از جمله اهداف اساسی این طرح است.

 

انتهای پیام/ح