معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تقارن سالروز پیروزی انقلاب با دهه دوم فاطمیه گفت: طرح فجر فاطمی در ۱۲ بقعه شاخص استان برگزار می‌شود.

به گزارش یاسوج۲۴؛ حجت‌الاسلام قاسم مومنی‌شاد به در پیش بودن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در جشن  ۴۰ سالگی انقلاب باید برکات ، خدمات و دستاوردهای انقلاب در زمینه‌های علمی ، اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی و دفاعی به نحو شایسته‌ای برای مردم به ویژه جوانان معرفی شود.

معاون فرهنگی اجتماعی افزود: طی عمر پر برکت انقلاب اسلامی،  دستاوردهای جهشی متکی به معنویت این نظام الهی از چنان گستردگی و تنوعی برخوردار بوده که امروزه نه تنها اندیشمندان و صاحبنظران بی‌طرف غربی و شرقی، بلکه دشمنان قسم خورده این مرز و بوم نیز به عظمت آن اذعان داشته و بر کارآمدی بالای  نظام اسلامی  و نقش کلیدی آن در معادلات جهانی اعتراف کردند.

وی بر لزوم جذابیت بخشیدن به جشن‌های  چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد گفت: این جشن‌ها باید مردمی، جذاب و با رعایت موازین دینی و انقلابی همراه باشد.

این مسؤول گفت: برای تقویت ظرفیت‌های فرهنگی بقاع متبرکه باید برنامه‌ریزی دقیق فرهنگی صورت گیرد تا این اماکن مذهبی در مناسبت‌های مهم فرهنگی به کانون‌های اجتماع مردمی تبدیل شوند.

مومنی‌شاد پررنگ کردن برنامه‌های فرهنگی و عمرانی مساجد را از برنامه‌های پیش رو در اداره کل اوقاف و امور خیریه  استان دانست و عنوان کرد: سازمان اوقاف  و امور خیریه با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی کشور ضمن توسعه زیر ساخت‌های این اماکن متبرکه، ده‌ها برنامه فرهنگی و قرآنی را در طول سال در امامزادگان برگزار می‌کند.

وی از استقبال مردم ولایتمدار کهگیلویه و بویراحمد از برنامه‌های فرهنگی در بقاع متبرکه خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم برنامه‌های فرهنگی پیش‌رو با غنای بیشتری برای تقویت و ترویج فرهنگ دینی و ملی در بقاع متبرکه شاخص در اقصی نقاط استان برگزار شود.

معاون اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد به تقارن ایام فاطمیه با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: با توجه به مقارن شدن سالروز پیروزی انقلاب با دهه دوم فاطمیه و‌ سالروز شهادت حضرت زهرا(س)  طرح در ۱۲ بقعه شاخص استان برگزار می‌شود.

این مسؤول عنوان کرد: این طرح از ۱۱ تا ۲۱ بهمن ماه در امامزادگان شاخص استان از جمله بی‌بی خاتونین مارگون، امامزاده آقامیر دهدشت، ، امامزاده عبدالله و امامزاده حسن(ع) ، امامزاده میر سالار دیشموک و امامزاده جعفر و بی‌بی حکیمه(س) گچساران برگزار می‌شود.

مومنی‌شاد عنوان کرد: علاوه بر اجرای این برنامه‌، ۲۰ روحانی اعزامی از قم با برگزاری خیمه‌های معرفتی در مدارس و دانشگاه‌ها به بیان دستاوردهای انقلاب در ۴۰ سال اخیر می‌پردازند، ضمن اینکه این طرح برای ارائه مشاوره به خانواده‌ها برگزار می‌شود.

معاون اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بلافاصله با اتمام مراسم عزاداری دهه دوم فاطمیه پرچم‌های سیاه تعویض و پرچم جمهوری اسلامی برای آغاز جشن ۴۰ سالگی انقلاب نصب می‌شود افزود: برگزاری طرح پیاده‌روی حرم تا حرم از دیگر برنامه‌های شاخص در سطح استان است که هر ساله در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) از حرم امامزاده عبدالله به طرح امامزاده مختار(ع) برگزار می‌شود و پیش‌بینی می‌شود در مراسم امسال بیش از ۱۵ هزار نفر در این پیاده‌روی شرکت کنند.