صبح امروز بازدید گروهی و اجرای طرح جهش در مجتمع آموزشی و پرورشی انقلاب فیلگاه اجرا شد.

به گزارش خبرگزاریی فارس از کهگیلویه، صبح امروز، رئیس آموزش و پرورش کهگیلویه به همراه معاونین، کارشناسان مقاطع مختلف تحصیلی و سرگروه‌های آموزشی آموزش و پرورش به صورت گروهی از مجتمع آموزشی و پرورشی انقلاب فیلگاه بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید که یکی از طرح‌های ابتکاری آموزش و پرورش دهدشت بوده که از سال گذشته تحصیلی آغاز شده است، طبق برنامه قبلی اعلام شده، اکیپ‌های بازرسی به صورت منظم در مدارس حضور پیدا می‌کنند و ضمن بررسی نواقصات و مشکلات آموزشی، پرورشی و بهداشتی مدارس در مرکز مجتمع دور هم جمع می‌شوند و نقاط قوت و ضعف مدارس را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهند.

فریدون فاطمی‌زاده، هدف از این بازدید را بررسی نقاط ضعف آموزشی، استفاده از خلاقیت و شیوه‌های نوین الگوی تدریس در مدارس و شناسایی کم و کاستی‌های سخت‌افزاری در مدارس اعلام کرد.

رئیس آموزش و پرورش کهگیلویه، اظهار کرد: امیدواریم این بازدید فرصتی فراهم کند تا ضمن همگرایی و تعامل بیشتر، باعث هم‌افزایی در تربیت موثر دانش‌آموزان و ارائه خدمت بهتر باشد.

وی، ایجاد شور و نشاط کاری در بین مدارس و نیروی انسانی، آمادگی مستمر عوامل مدارس برای پاسخگویی و تلاش در جهت رفع مشکلات، شور و نشاط در دانش‌آموزان و آمادگی مستمر آنان، نظارت مستقیم اداره بر علمکرد مدارس، نیروی انسانی و آگاهی از وضعیت آموزشی، پرورشی، اداری، بهداشتی و … آموزشگاه‌ها را از جمله اهداف و مزایای این طرح برشمرد.

شناسایی دانش‌آموزان ضعیف و برنامه‌ریزی جهت تقویت آموزشی آنان، پاسخگویی نیروی انسانی پس از هر بازدید به صورت حضوری و ارائه گزارش کاری، تبادل تجربه و اطلاعات بین بازدیدکنندگان و بازدیدشوندگان و تبادل تجربه گروهی را از اهم اهداف و مزایای طرح جهش بود که توسط رئیس آموزش و پرورش کهگیلویه اعلام شد.

این مسئول اضافه کرد: در مقطع ابتدایی از آموزگاران زبده و در بعضی مواقع از مدرسان دوره ضمن خدمت برای بازدید از مدارس استفاده می‌شود.

انتهای پیام/۸۲۰۰۲/ط۳۰

منبع : فارس نیوز