مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح توسعه سواد زنان و دختران عشایری استان خبر داد و گفت: امسال برای ۵۰ آموزش دهنده ۳۵۰ سواد آموز پیش بینی کرده‌ایم.

به گزارش یاسوج۲۴؛ هادی زارع‌پور اظهار داشت: طرح توسعه سواد زنان و کهگیلویه و طبق برنامه ریزی‌های انجام شده در دو سال اخیر اجرایی شده است.

 

وی با اشاره به موضوع استخدام آموزشیاران نهضت سواد آموزی عنوان کرد: طبق ابلاغیه وزارتخانه افرادی که تاقبل از سال ۹۲ حداقل ۴ نفر را باسواد کرده باشند باید شناسایی و ارسال شوند.

 

مدیرکل ابراز کرد: ۳۵۰ اموزشیار در این زمینه شناسایی و اسامی آنان به وزارتخانه اموزش و پرورش ارسال شد و هم اکنون منتظر تعیین تکلیف هستیم.

 

زارع‌پور با اشاره به اینکه ۹۹ درصد فعالیت‌های سواد آموزی از طریق برون سپاری انجام می‌شود، بیان کرد: در این زمینه با ۱۰ تشکل فعال آموزشی تفاهم نامه منعقد کرده‌ایم که کار سواد اموزیی را انجام می‌دهند و با ۲۳ دستگاه اجرایی برای امور سواد آموزی تفاهم نامه همکاری داریم.

 

وی خاطرنشان کرد: طرح آموزش عملی «» سال گذشته به صورت آزمایشی در شهرستان دنا با ۱۷۵ آموزش دهنده و ۸۰۰ سواد آموز اجرا و امسال برای ۷۱۸ آموزش دهنده ۲ هزار و ۸۱۸ سواد آموز در ، بویراحمد، کهگیلویه و برای تمامی دوره‌های پیش بینی شده است.

 

زارع‌پور با اشاره به اجرایی شدن طرح آموزش مقدماتی رایانه ویژه سواد آموزان دوره انتقال ادامه داد: حجم ابلاغی طرح خواندن با خانواده در دوره سواد آموزی و انتقال به ترتیب ۹۳۰ و یک هزار و ۱۴۲ نفر بوده که تمامی این افراد تحت پوشش قرار گرفتند.

 

انتهای پیام/ ح