آذر صفایی‌نیا در نشست توانمندسازی زنان مناطق حاشین نشین کهگیلویه و بویراحمد اظهار عنوان کرد: طرح توانمندسازی اشتغال محور زنان روستایی منطقه زیلایی با هدف اشتغال زایی و مهارت آفرینی در دهستان زیلایی آماده اجرا شدن است.

یاسوج۲۴: آذر صفایی‌نیا در نشست توانمندسازی زنان مناطق حاشین نشین کهگیلویه و بویراحمد اظهار عنوان کرد: طرح توانمندسازی اشتغال محور زنان روستایی منطقه با هدف اشتغال زایی و مهارت آفرینی در دهستان آماده اجرا شدن است.

وی ادامه داد: این طرح با هدف هدفمندسازی آموزش‌ های مهارتی زنان، توسعه روستاها، مدیریت کسب و کارهای آن‌ها با ارائه آموزش و مشاوره‌های لازم در بخش‌های کشاورزی و صنایع دستی از طریق سازمان فنی و حرفه‌ای اجرا می‌شود.

صفایی‌نیا با تاکید بر اینکه با اجرای این طرح میزان ماندگاری در روستاها افزایش می‌یابد گفت:سرمایه گذاری اندک در حوزه صنایع دستی زمینه اشتغال ارزان قیمت زنان جوامع روستایی را فراهم می‌کند که در زمینه خرید محصولات تولیدی تفاهم لازم با اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شده است.

این مسئول افزود: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده سازمان‌های مردم نهاد در حوزه  بانوان با هدف کمک به توانمندی سازی زنان فعال‌تر می‌شوند./تسنیم