بخشدار مرکزی لنده گفت: طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی به صورت تصادفی در هشت روستای بخش مرکزی لنده در حال اجراست.

به گزارش خبرگزاری فارس از لنده، سید غفار فروزنده عصر امروز در جلسه دهیاران بخش مرکزی لنده با اشاره به سومین طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی، اظهار داشت:طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی با هدف جمع‌آوری اطلاعات در سطوح مختلف جغرافیایی اجرای می‌شود.

وی افزود: صحت اطلاعات جمع‌آوری شده نیازمند اطلاع‌رسانی و آگاهی افراد از اهداف و کاربردهای طرح آماری و تمایل و ترغیب او به پاسخ‌های صحیح است.

بخشدار مرکزی لنده گفت: با توجه به این‌که آمار پایه و اساس برنامه‌ریزی بوده و اطلاعات صحیح در اجرای برنامه‌های موفق تأثیر فراوانی داشته لازم است دهیاران مردم روستا را به ارائه اطلاعات صحیح از وضعیت مسکن روستایی خود ترغیب کنند.

وی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اجرای این طرح می‌تواند در جهت تقویت مسکن روستایی و اجرای برنامه‌های مقاوم‌سازی اقدامات اساسی خود را به کارگیری کند.

فروزنده گفت: هرچه آمارها دقیق‌تر باشد برنامه‌های توسعه مسکن مطمئن‌تر و با هزینه‌های معقول‌تری انجام می‌شود.

بخشدار مرکزی تصریح کرد: همکاری با مأموران طرح آمارگیری گامی برای توسعه کمی و کیفی مسکن روستایی بوده، پس صمیمانه‌ باید با  آنان همراه شد.

فروزنده گفت: این طرح در هشت روستای بخش مرکزی به صورت تصادفی اجرا می‌شود.

انتهای پیام/۸۲۰۱۳/ش۲۰

منبع : خبرگزاری فارس