مدیرعامل آبفار کهگیلویه و بویراحمد از آغاز عملیات اجرایی شبکه داخلی آب شرب سه روستای گوشه‌علیا، سفلی و نارمکی از توابع بخش سرفاریاب خبر داد.

سجاد رستگار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج، از آغاز عملیات اجرایی شبکه داخلی آب شرب سه روستای گوشه علیا، سفلی و نیز نارمکی از توابع بخش سرفاریاب خبر داد و افزود: آب شرب این سه روستا هم‌اکنون به صورت ثقلی و از یک چشمه تامین می‌شود.

وی میزان اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح را حدود ۳۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح حدود ۵۰ خانوار از نعمت آب شرب سالم و به صورت دائم برخوردار خواهند شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بوبراحمد در ادامه با اشاره به اجرای طرح آبرسانی به پشته زیلایی عنوان داشت: حجم کار و عملیات اجرایی در این پروژه بسیار بالا و در این حال کم‌نظیر بود.

رستگار افزود: در طرح آبرسانی پشته زیلایی بیش از ۳۱ کیلومتر خط انتقال، چهار مخزن ذخیره با حجم ۲ هزار و ۳۰۰ مترمکعب و سه ایستگاه پمپاژ در مسیر این پروژه مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

مدیرعامل آبفار کهگیلویه و بویراحمد میزان اعتبار اختصاص داده شده برای اجرای این طرح را افزون بر ۲۴ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با اجرا و بهره برداری کامل این مجتمع بزرگ آبرسانی آب شرب مورد نیاز تمامی روستاهای بخش سرفاریاب تامین خواهد شد.

وی عنوان کرد: به دلیل صعب‌العبور بودن مسیر مجتمع آبرسانی پشته زیلایی یکی از بزرگترین و در عین حال سخت‌ترین پروژه‌های آبرسانی روستایی بود.

رستگار اظهار داشت: با اجرای کامل این طرح افزون بر ۶۰۰ خانوار در قالب ۲۶ روستای بخش سرفاریاب از جمله مندان، دلگرک، آب‌ماهی، سواری، دلی‌سوار، گوشه، سیلارستان، شیخ هابیل و چندین روستای کوچک و دورافتاده در مسیر جاده سرفاریاب به شیخ هابیل از نعمت آب شرب سالم بهره‌مند خواهند شد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۸/غ۳۰

منبع : خبرگزاری فارس